بر چهره ی گل نسیم نوروز خوش است، پیام سردبیر سایت

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in سردبیر بازدید: 1089

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بر چهره ی گل نسیم نوروز خوش است

بر چهره ی گل نسیم نوروز خوش است، پیام سردبیر سایت

بر چهره ی گل نسیم نوروز خوش است

بر طرف چمن روی دلفروز خوش است (خیام)

درود

بار دیگر بهاری دیگر و نوروزی دیگر رسید.

نوروزی که شاید بتواند دل ما را از آنچه پشت سر گذاشتیم پاک و شاد کند.

سال هشتاد و هشت سال خوبی نبود.

در عرصه موسیقی اساتیدی از میان ما رفتند که نمی توان جایگزینی برای آنان داشت.

محمد حسین کیانی (شاهنامه خوان قشقایی)، قادر عبدالله زاده (نوازنده شمشال کردستان)، شهریار فریوسفی (نوازنده چیره دست تار)، پرویز مشکاتیان (نوازنده سنتور، آهنگساز و موسیقی دان بزرگ موسیقی ایران)، محمد رضا کاکاوندی (سازنده ساز)، حسین یوسف زمانی (آهنگساز)، غلامرضا دبیری (نوازنده پیانو و ترومبون)، فرخ حدادی (نوازنده تار)، مصطفی گرگین زاده (موسیقی دان)، فرامرز پایور (نوازنده سنتور، آهنگساز و موسیقی دان بزرگ موسیقی ایران)، محمد بیابان گرد (نوازنده دوتار، سرنا، دهل خراسان)، سیمین آقا رضی (نوازنده بزرگ قانون)، علی اکبر مهدی پور (نوازنده بزرگ سرنا و نوازنده موسیقی نوروز از ایل بختیاری)، ملا کمال خان هوت (خواننده بلوچستان)، تهمورث کشکولی (خواننده قشقایی)، فرمان بهبود (نوازنده و مدرس برجسته پیانو)، حسان اگزار چنانی‌زاده (خواننده خوزستان).

آری این عزیزان هر کدام از سرمایه های موسیقی کشور بودند که یک به یک از میان ما رفتند و آنچه یادگار گذاشتند، آثار بی بدیلشان است.

آنچه در سال نو بدان امید داریم همانا سلامتی ایرانیان، اساتید و اهالی موسیقی، شکوفا شدن هر چه بیشتر موسیقی و به میدان آمدن جوانان در عرصه موسیقی است.

 

در سالی که گذشت بسان سال های گذشته (از سال ۱۳۷۹) موسیقی هنری ایران تلاشش این بود که پا به پای موسیقی ایران پیش برود.

همانند گذشته بینندگان همیشگی خود را داشت و بر این عزیزان نیز تعداد زیادی اضافه شد. با تغییراتی که در سایت به وجود آمد، امکان سرویس دهی بهتر فراهم شد و توانستیم ارتباط بیشتری با شما عزیزان داشته باشیم.

رویه سایت در سال جدید، امکان برقراری ارتباط بیشتر با کاربران، فراهم آوردن فضای مناسب برای موسیقی کشور و شناساندن گروه های موسیقی و جوانان است.

با همراهی شما عزیزان هر کاری برای ما ممکن خواهد بود.

برای ارتباط و فرستادن نظرها و پیشنهادهای خود با ما در تماس باشید

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

همچون سال های گذشته در روزهای نوروز، سایت به روز نمی شود ولی به دلیل مشکلی که برای سایت به وجود آمده بود، تعدادی گفت و گو و خبر بر روی سایت قرار می گیرد.

امیدواریم سالی پربار، شاد، همراه با آرامش و موسیقی داشته باشید.

 

یکم فروردین ماه هشتاد و هشت

رضا کلانتری

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131