سلام بر بهار، سلام بر موسیقی، سلام بر موسیقی هنری ایران

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in سردبیر بازدید: 756

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سلام بر بهار، سلام بر موسیقی، سلام بر موسیقی هنری ایران

با درود.

درود به دوستداران فرهنگ و هنر ایرانمان. دوستداران موسیقی ایران، اساتید محترم و هنرجویان عزیز موسیقی. بهاری دیگر آمد، بهار هشتاد و هشت. و موسیقی هنری ایران پس از دوری چند ماهه بار دیگر در خدمت شماست. در این مدت که به امور دیگری می پرداختم، همه دم، دلتنگ فضای حسی و روحی و کاری سایت بودم. قرار بر این بود که موسیقی هنری ایران که نخستین در این راه بود، را دیگر به روز نکنم و کارهای انجام شده را به یادگار نزد خود نگه دارم و شاید در دسترس دوستان قرار دهم. مشغله کاری و ذهنی اجازه داد تا دوری از سایت را تحمل کنم، ولی پی گیری های همسرم که دائما (شاید به جرات بگویم هر روز) ادامه کار را به من گوشزد می کرد، سبب شد تا نتوانم طاقت بیاورم و دقیقا از شانزدهم فروردین هشتاد و هفت پیشنهاد به روز رسانی (نرم افزاری) سایت را عنوان کرد. از آن روز تا به امروز مشغول ثبت آنچه از سال ۱۳۷۹ در سایت انجام شده شب و روز می گذرانم و بالاخره سایت را برای نوروز ۱۳۸۸ آماده کردم. لازم به ذکر است، به دلیل دسته بندی های زیادی که در سایت وجود داشت، سایت جدید دارای شاخه های بسیاری است که شما عزیزان پس از گردش بخش های مختلف را درمی یابید. سایت جدید دارای امکانات بسیاری است که به تدریج در دسترس قرار خواهد گرفت. یکی از این امکانات، ارتباط شما با ماست که ساده تر و به صورت آنلاین خواهد بود. شما می توانید خبرهای موسیقی، مقاله، عکس و... را در سایت درج کنید. به زودی در بخشی جداگانه تمامی قسمت های سایت را برای شما عزیزان معرفی کرده و چگونگی استفاده از امکانات جدید را برایتان خواهیم نوشت. در نخستین گام باید اقدام به ثبت نام در سایت کنید و پس از آن منوی کاربری شما فعال خواهد شد. در منوی کاربری می توانید امکانات اختصاصی خود را ببینید. امکان جستجوی پیشرفته در سایت نیز یکی از بخش هایی است که به صورت جدی بر روی آن کار شده است. ارتباط با دیگر کاربران سایت نیز بزودی فراهم خواهد شد تا جایی برای آشنایی، همفکری و... برای شما فراهم گردد.

در این جا از تمامی عزیزانی که در طول این مدت برایم پیغام فرستادند، کمک کردند تا دوباره موسیقی هنری ایران فعال گردد، سپاگزارم. از شما عزیزان دعوت می کنم تا هر آنچه که به نظرتان برای دیگران مفید است را برای سایت نوشته و بفرستید. اشکالات موجود در سایت را حتما از راه گزارش خطا در سایت بفرستید.

در ضمن از تمامی اساتید محترم درخواست همکاری و دعوت می نمایم تا با فرستادن مطالب مفید، هنرجویان موسیقی را در راه هر چه بهتر شدن موسیقی کشورمان راهنمایی کنند.

در پایان، از داود قرجه (مجری قالب سایت و امور فنی و نرم افزاری)، و دوست خوبم بهرنگ موسوی مدیریت شرکت فراهاست سپاسگزارم.

با امید به خداوندگار بزرگ، کمک شما عزیزان و خدمت رسانی به هنر موسیقی کشور عزیزمان ایران، فعالیت دوباره موسیقی هنری ایران را آغاز می کنیم.

 

رضا کلانتری، مدیریت موسیقی هنری ایران

بیست و نهم اسفند ماه هشتاد و هفت


 

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131