یک توضیح و یک پیشنهاد مهم در مورد مهرانه قائمی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in سردبیر بازدید: 1993

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با درود. پس از خواندن نامه ای که یکی از دوستان، برایم فرستاد و در آن به بیماری مهرانه قائمی اشاره شده بود، فقط به درج خبر این مورد در بالای صفحه سایت اقدام کرده و سایت بدون خبرهای جدید، تقدیمتان شد. دیروز نیز یکی از دوستان، نامه ای فرستاد که پیشنهاد بسیار به جایی ارائه کردند که برایتان درج می گردد:

با عرض سلام و خسته نباشید

نمی دانم با چه زبانی از زحماتی که برای موسیقی اصیل این سرزمین می کشید تشکر کنم.

امروز طبق معمول هر روز به سایت شما آمدم و دیدم شما هم در اقدامی نیک درخواست برای کمک به مهرانه را در سایتتون قرار داده اید. واقعا از این حرکتتون تشکر می کنم و خوشحال هستم که هنرمندی مثل شما همواره به فکر مردم جامعه اش هست.

اما یک پیشنهاد برای کمک به مهرانه به ذهنم رسید که لازم دیدم با شما در میان بگذارم. همانطور که می دانید این روزها کنسرتهای متعدد خیریه در کشور اجرا می شود که عواید آن به موسسات خیریه تعلق می گیرد. می خواستم پیشنهاد کنم از طریق سایت شما طی فراخوانی از گروههای موسیقی دعوت شود تا گروههایی که آمادگی اجرای کنسرت را دارند، کنسرتهایی را برای کمک به مهرانه ترتیب دهند و این کنسرتها از طریق سایت شما و وبلاگهای موجود اعلام گردد تا کمکهای بیشتری برای این دوست عزیز جمع آوری شود.

با تشکر از زحمات شما.

مهرداد

وبلاگ نویس سابق!

در همین جا بنا به پیشنهاد این دوست عزیز، از تمامی گروه های موسیقی که قصد کمک به مهرانه را دارند، خواهشمندیم که با ما تماس گرفته (با آدرس پست الکترونیک سایت) و آمادگی خود را اعلام کنند.

امیدوارم بتوانیم در این راه قدمی مثبت برداریم.

با آرزوی سلامتی برای مهرانه قائمی.

رضا کلانتری

بیست و دوم مهر ماه هشتاد و دو

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131