علی رهبری: از فروردین 95 ارکستر سمفونیک جدید می آید

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 828

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

از فروردین 95 ارکستر سمفونیک جدید می آید

آزمون نوازندگی برای جذب 70 نوازنده برگزار شد

از فروردین 95 ارکستر سمفونیک جدید می آید
از فروردین 95 ارکستر سمفونیک جدید می آید

موسیقی هنری ایران: در حالی که خبر می رسد ارکستر سمفونیک تهران قصد امضای قرارداد با 70 نوازنده برای آغاز دور جدید فعالیت هایش را دارد علی رهبری و دو موزیسین برجسته از بلغارستان و اسلواکی آزمون نوازندگی متقاضیان را برگزار کردند.

به گزارش سرویس موسیقی تابناک فرهنگی، آزمون نوازندگی ارکستر سمفونیک تهران با نظارت علی رهبری(مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران)، امیل تاباکوف(رهبر ارکستر بلغاری) و دالیبور کاروای(ویلنیست اهل اسلواکی) در تالار وحدت برگزار شد.

 

علی رهبری درباره این آزمون نوازندگی گفت: الان می خواستیم صرفا ببینیم که حداکثر می توانیم 70 نفر نوازنده را جذب ارکستر سمفونیک تهران کنیم، حال امروز می بینیم که حدود 100 نفر آمده اند و در این میان استعدادهایی را کشف کرده ایم که اصلا ندیده بودیم. بسیار خوشبختم که اعلام کنم تا همین الان چندین چهره تازه و جوان تست داده اند نظر ما را به خود جلب کرده اند.

 

وی همچنین افزود: آزمونی که الان انجام شده می بایست برای مهر انجام می شد ولی خوشبختانه الان موفق شدیم این کار را با کیفیت انجام دهیم و فکر می کنم الان ارکستر سمفونیک تهران با افرادی تازه نفس و با یک هیئت داوری بین المللی قضاوت شده است و هیچ کس در هیئت داوری نبوده که با نوازنده ها رابطه داشته باشد که این نکته در ایران بسیار مهم است و جا دارد اعلام کنم همه چیز حرفه ای قضاوت شده و از فروردین ماه ارکستر جدید سمفونیک تهران با قرارداد تازه ای کار خود را شروع می کند.

 

مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران عنوان کرد: بزرگترین اشکالی که مملکت ما در هنر خصوصا در موسیقی داشت این بود که موسیقی برای چند نفر بیشتر نبود و جلوی جوان ها خوب گرفته شده بود و اگر هم کاری برای جوان ها شده بود بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و اساسی نبوده است.

 

این آزمون در حالی برگزار می شود که طی ماه های اخیر کش مکش ها و تنش های بسیاری بر سر تامین هزینه های ارکستر سمفونیک تهران به وجود آمده و همچنان بخشی از مطالبات نوازندگان این ارکستر پرداخت نشده است.

بیستم بهمن نود و چهار