شاهین فرهت: حذف بخش رقابتی موسیقی پاپ، سبب ارتقای آن می شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 619

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شاهین فرهت: حذف بخش رقابتی موسیقی پاپ، سبب ارتقای آن می شود

موسیقی هنری ایران: یک عضو شورای سیاستگذاری بیست وششمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، موسیقی پاپ را نیازمند آسیب شناسی علمی دانست و تصریح کرد که حذف این گونه موسیقایی از بخش رقابتی، سبب ارتقای این دوره از جشنواره می شود.

شاهین فرهت در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به حذف موسیقی پاپ از بخش رقابتی جشنواره فجر اظهار داشت: این گونه موسیقی نیازمند آسیب شناسی علمی و دقیقی است و نباید موسیقی کلاسیک ایرانی و جهانی را در یک جشنواره بین المللی همچون فجر با موسیقی پاپ درهم آمیخت.

وی گفت: تولیدکنندگان آثار موسیقایی پاپ نیازمند حضور در سمینارهای آسیب شناسی و کلاس های آموزشی در راستای مشورت با اساتید موسیقی هستند زیرا کپی این نوع موسیقی از دنیای غرب مناسب فرهنگ و تاریخ کشور نیست.

فرهت افزود: برای پیشرفت و افزایش سطح کیفی جشنواره نسبت به دوره های گذشته باید در انتخاب گروه ها، برقراری نظم و ترتیب و انتخاب قطعات اجرایی بررسی دقیق داشته باشیم.

عضو شورای سیاستگذاری بیست وششمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر ادامه داد: جشنواره فجر چند سالی است که از کشورهای مختلف جهان در گونه های مختلف دعوت به عمل می آورد و امسال نیز این روند را ادامه داده است.

وی گفت: بیست وششمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر یکی از رویدادهای یگانه و فوق العاده ای است که جوانان ایرانی می توانند با ارائه آثار خود در آن شناخته شوند.

این آهنگساز پیشکسوت افزود: برای این دوره از جشنواره موسیقی فجر 'قطعه شماره ۴' را با نوازندگی چهار نفر آماده کرده ام.

فرهت ادامه داد: در اجرای این قطعه، 'مازیار ظهیرالدینی' نوزانده ویلون اول، 'بابک کوهستانی' نوازنده ویلون دوم، 'ستاره بهشتی' نوازنده ویلون آلتو و 'آیدین احمدی نژاد' نوازنده ویلون سل خواهند بود.

بیست و ششمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر از دوم تا هشتم اسفند ماه در تهران برگزار خواهد شد.

دهم دی ماه هشتاد و نه