رضایی خبر داد؛ طراحی آزمون برای سازماندهی ارکستر سمفونیک

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 475

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رضایی خبر داد؛ طراحی آزمون برای سازماندهی ارکستر سمفونیک

موسیقی هنری ایران: مدیرعامل انجمن موسیقی گفت: برای سازماندهی ارکستر سمفونیک، برگزاری آزمون و ایجاد یک ساختار مدون در بحث آزمون را طراحی کرده‌ایم.

«بابک رضایی» مدیر عامل انجمن موسیقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: یکی از برنامه‌هایی که برای ساماندهی ارکستر سمفونیک تهران طراحی کرده‌ایم ،برگزاری آزمون و سازماندهی و ایجاد یک ساختار مدون در بحث آزمون است.که این آزمون ها در گذشته چندین بار برگزار شده اما هیچ ساختار مشخصی نداشته و هیچ کجا به ثبت نرسیده است.

وی ادامه داد: ما هم اکنون در حال طراحی و برنامه‌ریزی زیرساخت‌های مناسب برای طراحی آزمون هستیم و به موقع آزمون‌های مناسبی برای ارکستر سمفونیک تهران برگزار خواهد شد، تا وضعیت هنرمندان ارکستر مشخص شود.

مدیرعامل انجمن موسیقی بیان داشت: قبل از برگزاری آزمون، فراخوان عمومی اعلام خواهد شد تا استعدادهایی که بیرون از ارکستر سمفونیک قرار دارند، شناسایی شود که بی‌شک با برگزاری آزمون از بهترین نوازندگان کشور استفاده خواهیم کرد.این آزمون براساس یک استاندارد بین المللی قابل تکرار و بازآموزی خواهد شد، تا نوازندگان به این نتیجه نرسند که برای همیشه و بدون تلاش می‌توانند در ارکستر باقی بمانند.

وی افزود: اگر برنامه مناسبی طراحی شود تا هر سال آزمونی برای هنرمندان خارج از ارکستر برگزار شود، نوازندگان اصلی به این باور خواهند رسید که باید همیشه خود را آماده نگه داشته و در بهترین وضعیت نوازندگی قرار گیرند.

رضایی با اشاره به بخش آموزش در انجمن موسیقی گفت: آموزش نیز با توجه به اهمیت آن در تربیت نوازندگان، جزء برنامه‌های انجمن موسیقی قرار گرفته است که امیدواریم بتوانیم کارگاه‌های آموزشی مناسبی را در سال آینده برگزار کنیم. طرح و برنامه این امر آماده بوده و ما تنها در انتظار مکان مناسب برای اجرای آن هستیم.

وی ادامه داد: به ما پیشنهاد شده تا محل انجمن موسیقی تغییر یابد تا بتوانیم فضای فعلی را برای برگزاری کلاس‌های آموزشی در نظر بگیریم که اگر چنین فضایی در انجمن موسیقی فراهم شود، می‌توان از حضور رهبران میهمان خارجی برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی به خصوص در سطح رهبری ارکستر نیز استفاده کرد تا هنرمندان و علاقه‌مندانی که در هنرستان‌ها و دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند از این کلاس‌ها استفاده کنند.

رضایی در خاتمه خاطر نشان کرد: امیدوارم در سال آینده شرایط اداری این موضوع محیا شود تا بتوانیم کلاس های آموزشی مناسبی را در نظر بگیریم.البته معاونت هنری تاکیدات زیادی را در این زمینه داشته و بی شک بودجه مناسبی نیز برای این امر اختصاص داده خواهد شد و مشکلی برای اجرای برنامه‌هایی که با فکر و نیازسنجی در نظر گرفته می‌شود، نداشته باشیم.

چهاردهم آذر هشتاد و نه