رضایی خبر داد؛ طراحی آزمون برای سازماندهی ارکستر سمفونیک

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 454

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رضایی خبر داد؛ طراحی آزمون برای سازماندهی ارکستر سمفونیک

موسیقی هنری ایران: مدیرعامل انجمن موسیقی گفت: برای سازماندهی ارکستر سمفونیک، برگزاری آزمون و ایجاد یک ساختار مدون در بحث آزمون را طراحی کرده‌ایم.

«بابک رضایی» مدیر عامل انجمن موسیقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: یکی از برنامه‌هایی که برای ساماندهی ارکستر سمفونیک تهران طراحی کرده‌ایم ،برگزاری آزمون و سازماندهی و ایجاد یک ساختار مدون در بحث آزمون است.که این آزمون ها در گذشته چندین بار برگزار شده اما هیچ ساختار مشخصی نداشته و هیچ کجا به ثبت نرسیده است.

وی ادامه داد: ما هم اکنون در حال طراحی و برنامه‌ریزی زیرساخت‌های مناسب برای طراحی آزمون هستیم و به موقع آزمون‌های مناسبی برای ارکستر سمفونیک تهران برگزار خواهد شد، تا وضعیت هنرمندان ارکستر مشخص شود.

مدیرعامل انجمن موسیقی بیان داشت: قبل از برگزاری آزمون، فراخوان عمومی اعلام خواهد شد تا استعدادهایی که بیرون از ارکستر سمفونیک قرار دارند، شناسایی شود که بی‌شک با برگزاری آزمون از بهترین نوازندگان کشور استفاده خواهیم کرد.این آزمون براساس یک استاندارد بین المللی قابل تکرار و بازآموزی خواهد شد، تا نوازندگان به این نتیجه نرسند که برای همیشه و بدون تلاش می‌توانند در ارکستر باقی بمانند.

وی افزود: اگر برنامه مناسبی طراحی شود تا هر سال آزمونی برای هنرمندان خارج از ارکستر برگزار شود، نوازندگان اصلی به این باور خواهند رسید که باید همیشه خود را آماده نگه داشته و در بهترین وضعیت نوازندگی قرار گیرند.

رضایی با اشاره به بخش آموزش در انجمن موسیقی گفت: آموزش نیز با توجه به اهمیت آن در تربیت نوازندگان، جزء برنامه‌های انجمن موسیقی قرار گرفته است که امیدواریم بتوانیم کارگاه‌های آموزشی مناسبی را در سال آینده برگزار کنیم. طرح و برنامه این امر آماده بوده و ما تنها در انتظار مکان مناسب برای اجرای آن هستیم.

وی ادامه داد: به ما پیشنهاد شده تا محل انجمن موسیقی تغییر یابد تا بتوانیم فضای فعلی را برای برگزاری کلاس‌های آموزشی در نظر بگیریم که اگر چنین فضایی در انجمن موسیقی فراهم شود، می‌توان از حضور رهبران میهمان خارجی برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی به خصوص در سطح رهبری ارکستر نیز استفاده کرد تا هنرمندان و علاقه‌مندانی که در هنرستان‌ها و دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند از این کلاس‌ها استفاده کنند.

رضایی در خاتمه خاطر نشان کرد: امیدوارم در سال آینده شرایط اداری این موضوع محیا شود تا بتوانیم کلاس های آموزشی مناسبی را در نظر بگیریم.البته معاونت هنری تاکیدات زیادی را در این زمینه داشته و بی شک بودجه مناسبی نیز برای این امر اختصاص داده خواهد شد و مشکلی برای اجرای برنامه‌هایی که با فکر و نیازسنجی در نظر گرفته می‌شود، نداشته باشیم.

چهاردهم آذر هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131