سفیر ایران در امارات: اپرای «مولانا» استقبال فراوانی را به همراه داشت

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 476

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سفیر ایران در امارات: اپرای «مولانا» استقبال فراوانی را به همراه داشت

موسیقی هنری ایران: سفیر ایران در امارات گفت: به قصد اینکه زوایای مختلف فرهنگ ایران را به جامعه ایرانی در امارت بشناسانیم،در گام اول هفته هنر ایران برگزار شده و امیدواریم در ابتکارهای بعدی برنامه‌های بهتر از این برگزار شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،به امارات، دکتر محمدرضا فیاض در حاشیه برگزاری هفته هنر ایران در امارات در جمع خبرنگاران گفت: جامعه ایرانی ها در کشور امارات، یک جامعه قابل توجهی است، چند کشور هستند که بیشترین تعداد را در اینجا دارند و جامعه ایرانی ها جزء قدیمی ترین جوامع موجود در اینجا هستند.

وی ادامه داد: فاصله موجود میان جامعه ایرانی ها در امارات با کشورمان منجر شده بیش ازحد از فرهنگ مان فاصله بگیریم، بنابراین در این راستا با دوستان مشورت کردیم و دیدیم یکی از راه حل ها این است که زوایای مختلف فرهنگ را به جامعه ایرانی بشناسانیم تا نزدیک تر شوند.

سفیر ایران تصریح کرد: فکر می کنم این هفته هنری در امارات گام اول است،انشاءالله در ابتکارهای بعدی، برنامه‌هایی بهتر از این را برگزار کنیم.

وی در ادامه در پاسخ به این که برای خارجی‌ها نیز برنامه‌ای برای شناساندن فرهنگ و هنر ایران داشته‌اید، پاسخ داد: در واقع در این گام نیز سعی کردیم جامعه اماراتی را با فرهنگ ایرانی آشنا کنیم بنابراین امکان مراجعه آن‌ها هم فراهم است.

دکتر فیاض در پاسخ به این که آیا قرار است، هفته فرهنگ امارات در ایران نیز برگزار شود،گفت: ما استقبال می‌کنیم اما از طرف اماراتی ها نیز باید این آمادگی وجود داشته باشد.

سفیر ایران در امارات در پاسخ به این دیدگاه که هنر عرضه شده در این هفته نمی‌تواند نماینده هنر ایران باشد، در ابتدا به تلاش های انجام شده برای برگزاری این هفته اشاره کرد و پاسخ داد: دوستان هم اعتقاد ندارند این هنر فاخر ایران است اما این حداقل کاری است که می‌توانستند انجام بدهند.

دکتر فیاض همچنین مطرح کرد:هفته گذشته یک کار هنری در امارات انجام دادیم که از نظر فاخر بودن بی‌نظیر بود. اپرای «مولانا» به صحنه رفت و استقبال فراوان ایرانی‌ها و خارجی‌ها را به همراه داشت.

چهاردهم آذر هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131