امین‌الله رشیدی: کتابم را در دولت بعدی منتشر می‌کنم!

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 411

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

امین‌الله رشیدی: کتابم را در دولت بعدی منتشر می‌کنم!

موسیقی هنری ایران: امین‌الله رشیدی که این روزها از گرفتن مجوز برای کتاب خاطراتش ناامید شده، قطعات قدیمی خود را در یک اثر موسیقی باعنوان «عشق آتشین» منتشر می‌کند.

امین‌اله‌رشیدی(خواننده) با اعلام  خبر انتشار آلبوم «عشق آتشین»  تا نیمه‌های بهمن ماه  به خبرنگار ایلنا گفت: این آلبوم شامل ۱۳ قطعه موسیقایی است که توسط ارکستر شماره ۲ و ۶ رادیو اجرا شده بود.

وی افزود: در این اثر موسیقایی نوازندگانی چون حبیب‌اله بدیهی، پرویز یاحقی، همایون خرم، عباس شایوری، رضایاوری، انوشیروان روحانی و جهانگیر ملک و... صدای من را همراهی کرده‌اند.

این خواننده پیشکسوت با اشاره به اینکه آلبوم «عشق آتشین» به همان شکل قدیمی و بدون هیچ دست‌کاری انتشار می‌یابد، خاطرنشان کرد: اشعار این اثر از آثار ایرج تیمور تاش، تورج نگهبان، کریم فکور، رهی معیری و نظام فاطمی انتخاب شده است.

رشیدی ادامه داد: آلبوم من با آثار گذشته‌ام کاملا متفاوت است که این تفاوت‌ها را بعد از عرضه‌ی آلبوم شرح خواهم داد. همچنین این اثر در دستگاه چهارگاه، سه گاه، دشتی، ماهور، شور و اصفهان است.

وی درباره انتشار کتاب دومش هم گفت که؛ کتاب هم‌اکنون پنج سال است در وزارت ارشاد مانده است: در دولت جدید نزدیک به ۸۰ مورد اصلاحی و حذفی در کتاب وجود داشت که قبول نکردم.

وی گفت: ترجیح می‌دهم این کتاب که ادامه‌ی کتاب خاطره‌ها و نغمه‌ها است را در شرایطی دیگر و در دولت بعدی چاپ کنم تا مجبور نباشم بسیاری از اسناد تاریخی را در آن حذف کنم.

بیست و پنجم آبان هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131