همایون خرم: آثار هنرمندان جوان در جشن خانه موسیقی تحسین برانگیز بود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 483

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همایون خرم: آثار هنرمندان جوان در جشن خانه موسیقی تحسین برانگیز بود

موسیقی هنری ایران: داور جایزه بهترین آلبوم در یازدهمین جشن خانه موسیقی گفت: تلاش هنرمندان جوان برای ارائه آثار ارزنده در زمینه موسیقی ایرانی در بررسی آلبوم های ارسالی به دبیرخانه جشن خانه موسیقی قابل تحسین بود.

همایون خرم ضمن بیان این مطلب در ارزیابی آثار ارسال شده در این بخش به خبرنگار مهر گفت: ورود به عرصه موسیقی و آموختن این هنر کار ساده ای نیست چراکه عشقی عمیق و پشتکار بسیار می خواهد که خوشبختانه جوانان علاقمند در این حوزه کم نداریم از همین رو من به عنوان یکی از داوران جایزه بهترین آلبوم در بررسی آثار این بخش از جشن خانه موسیقی به این حقیقت پی بردم.

نوازنده پیشکسوت ویولن در ادامه افزود: ناگفته نماند که در کنار تلاش و پشتکاری که هنرمندان جوان موسیقی در ارائه آثار به خرج داده بودند این نکته بسیار قابل توجه بود که از موسیقی عمیق فاصله دارند و بیشتر به نوآوری های خارج از آموزه‌های موسیقی ایران اقبال نشان داده بودند که به اعتقاد من برای رسیدن به متن موسیقی اصیل ایرانی باید از انجام حرکت های خارج از فرمول نوآوری فاصله بگیرند.

استاد موسیقی ایران افزود: هنرمندان جوان تلاش بسیار کرده بودند تا متن اثر را با شیوه های آهنگسازی موسیقی ایرانی هماهنگ کنند اما گمان می کنم در این زمینه باید به پختگی بیشتری برسند.

بیست و سوم مهر هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131