قدمیاری: تلاش می‌کنم مجسمه مشکاتیان تا سالروز درگذشت وی آماده شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 332

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قدمیاری: تلاش می‌کنم مجسمه مشکاتیان تا سالروز درگذشت وی آماده شود

موسیقی هنری ایران: علیرضا قدمیاری مجسمه‌ساز گفت: تمام تلاش من بر این است که مجسمه زنده‌یاد مشکاتیان را تا سالروز درگذشتش آماده کنم.علیرضا قدمیاری مجسمه ساز در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس گفت: هم اکنون ۷۰ درصد کار پیش رفته و تمام سعی من بر این است که آن را تا اولین سالروز درگذشت این هنرمند آماده کنم.
وی ادامه داد: خوشبختانه خانواده آن مرحوم عجله‌ای برای زود ساخته شدن ندارند چرا که تمایل دارند کار به خوبی روند خود را طی کند.
این مجسمه‌ساز با بیان این که مجسمه بسیار کلاسیک شده،‌ بیان داشت: با توجه به این که ماکت مجسمه را برای چهلمین روز درگذشت استاد مشکاتیان آماده کرده بودم تصمیم داشتم با اندک تغییرات همان کار را تکرار کنم اما با نظر خانواده این هنرمند تغییرات اندک دیگری اعمال شد به طوری که کار کلاسیک‌‌تر خواهد شد.
این مجسمه‌ساز بیان داشت: در مجسمه نهایی، استاد مشکاتیان با همان صلابت همیشگی که در مجامع هنری حضور می‌یافت، به چشم می‌خورد.
سازنده مجسمه خیام در خاتمه خاطرنشان کرد: با پایان ساخت مجسمه پرویز مشکاتیان،‌ طی مراسمی آن را پرده‌برداری می‌کنیم.

بیست و پنجم مرداد هشتاد و نه

۲۰۱۰-۰۸-۱۶

۱۲:۰۶:۲۶

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131