کیهان کلهر: دوست دارم در کنار مردم باشم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 379

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کیهان کلهر: دوست دارم در کنار مردم باشم

موسیقی هنری ایران: "کیهان کلهر" نوازنده موسیقی سنتی کشور گفت: دوست دارم برای مردم کشورم ساز بزنم و در کنار آنها باشم. کلهر در حاشیه آخرین و ششمین شب از کنسرت خود در تالار وحدت به خبرنگار موسیقی ایرنا گفت: پس از ماه رمضان کنسرت تمدید خواهد شد و در پی آن هستیم که در شهرستان ها نیز برنامه های مختلفی برگزار کنیم.
این نوازنده کمانچه درباره استقبال مخاطلبان اظهار داشت: با توجه به اینکه سه روز پیش از شروع کنسرت تمام بلیط های شش شب اجرا تمام شده بود فکر میکنم استقبال خوبی صورت گرفت.
وی خاطرنشان کرد:‌ تصمیم گرفتم که پس از مدتها در کشورم کنسرت بگذارم و از شرایط خمودگی و انفعال دوری کنم چراکه دوست دارم در ایران و در کنار مردم باشم و برایشان ساز بزم و به عنوان یک عضو کوچکی از اجتماع امید را دل ها زنده کنم.
وی از سفر آینده اعضای گروه خود به به شهرهای کرمان و شیراز برای اجرای موسیقی خبر داد و ابراز امیدواری کرد پس از پایان ماه مبارک رمضان در شهرستان های کوچک نیز اجراهایی داشته باشد
این موسیقی دان ایرانی در پایان گفت: پس از برگزاری کنسرتها و هنگامی که فراغت بیشتری حاصل شود بنا دارم کلاس های آموزشی برای هنرآموزان علاقه مند برگزار کنم.
**تلفیق شعر و موسیقی کلهر بجاست
"حمیدرضا نوربخش" خواننده موسیقی ملی کشورمان نیز در حاشیه آخرین شب از مجموعه اجراهای این گروه در تالار وحدت گفت: اجراها شور و حال وصف نشدنی داشتند و استقبال مردم بسیار خوب بود.
وی افزود: ‌شعرهای مولوی، شور و حال خاصی دارد و تلفیق شعر و موسیقی کلهر در تصنیف ها کاملا به جا بود.
خواننده کنسرت گروه کیهان کلهر از فضای تالار وحدت برای اجرای موسیقی ابراز رضایت کرد.
کیهان کلهر به همراه گروه نوازندگان جوان و خوانندگی حمیدرضا نوربخش به مدت شش شب در تالار وحدت، پس از ۵ سال دوری از کشور به اجرای کنسرت موسیقی پرداخت.

سی و یکم تیر هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131