داریوش پیرنیاکان: خانه موسیقی متعلق به همه هنرمندان است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 314

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

داریوش پیرنیاکان: خانه موسیقی متعلق به همه هنرمندان است

موسیقی هنری ایران: دبیر و سخنگوی خانه موسیقی گفت : نهاد خانه موسیقی متعلق به همه هنرمندان عرصه موسیقی است و من تعجب می کنم که چرا عده ای از فعالیت این نهاد مدنی ناراحت هستند.

داریوش پیرنیاکان در گفتگوبا سایت اطلاع رسانی خانه موسیقی ضمن ارائه گزارشی کوتاه از سابقه فعالیت این نهاد به برخی انتقادهای مطرح شده راجع به خانه موسیقی بدون اشاره به نام خاصی پاسخ داده است.

وی در بخشی از این گفتگوی مشروح با ذکر نام از محمدرضا لطفی گفته است: بارها و در موقعیت های مختلف با آقای لطفی تماس گرفته شده که تا در جلسات و مراسم مختلف خانه موسیقی حضور پیدا کنند اما خودشان نمی آیند ولی عنوان کرده اند دعوتی از طرف خانه صورت نگرفته است که این اصلا واقعیت ندارد.

سخنگوی خانه موسیقی همچنین گفته است : اگر ایشان با آنچه دیگر هنرمندان موسیقی می خواهند، همسو بشوند کاری از پیش می رود در غیر این صورت هم آوا شدن با جریانی خاص حاصلی در پی نخواهد داشت.

بیست و ششم تیر هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131