درجه‌ بندی‌های قرارداد تیپ باعث رشد موسیقی تئاتر می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 339

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

درجه‌ بندی‌های قرارداد تیپ باعث رشد موسیقی تئاتر می‌شود

واحد مرکزی خبر، مهر: رئیس انجمن موسیقی خانه تئاتر با اشاره به افزایش ۵/۴ درصدی دستمزد هنرمندان موسیقی تئاتر در قرار تیپ تصویب شده، درجه‌ بندی‌های موجود در قرارداد را عامل رشد انگیزه در هنرمندان موسیقی تئاتر دانست. سعید ذهنی در این باره گفت: ما در ابتدا به مرکز هنرهای نمایشی پیشنهاد چهارگروه یا درجه‌بندی را کردیم که فاصله بین‌ گروه‌ها به طور نسبی زیاد بود یعنی به لحاظ سابقه بین هر گروه پنج سال سابقه کاری فاصله بود. وقتی قرار شد که همه انجمن‌های خانه تئاتر به لحاظ درجه‌بندی یکسان باشند ما هم پذیرای شش گروه شدیم و از جهاتی این امر بهتر شد زیرا فاصله سابقه کاری مد نظر در هر گروه کمتر شده است و این امر باعث ایجاد انگیزه‌ بیشتر در هنرمندان هر یک از این گروه‌ها برای رشد و قرار گرفتن در گروه بالاتر می‌شود. رئیس انجمن موسیقی خانه تئاتر درباره دستمزدهای تعیین شده در آیین‌نامه حقوق تولید کنندگان تئاتر خاطرنشان کرد: چند سال قبل برای اولین بار تعرفه‌ای برای موسیقی تئاتر در نظر گرفته شد که بدون مشورت و غیر اصولی بود و طبق آن ۷۰۰ هزار تومان برای ساخت موسیقی درجه یک به آهنگساز تعلق می‌گرفت. این در حالی بود که هزینه ضبط موسیقی در استودیو هزینه‌ای بالغ بر ۹۰۰ هزار تومان داشت. بعد از شکل گیری انجمن موسیقی که سه سال از عمر آن می‌گذرد اعضای انجمن را به سه گروه و تخصص آهنگساز، خواننده و نوازنده تقسیم کردیم. مرحله بعد بیمه شدن اعضا و سپس جمع‌ آوری آرشیو موسیقی تئاتر بود.

وی افزود: دغدغه اصلی ما این بود که به عنوان صنف از تعرفه صنفی هنرمندان عرصه موسیقی دفاع کنیم که خوشبختانه با همکاری خانه تئاتر و مرکزهنرهای نمایشی این امر میسر شد و تمام انجمن‌های خانه تئاتر دارای کف دستمزد یا همان قرارداد تیپ شدند. در تئاتر میانگین موسیقی تولیدی برای یک اثر نمایشی ۱۰ دقیقه است. البته آثار نمایشی مناسبتی موسیقی تولیدی بیشتری دارند ولی در سطح حرفه‌ای میانگین ۱۰ دقیقه محاسبه می‌شود و بحث کف دستمزدها را بر اساس سطح حرفه‌ای موسیقی تئاتر محاسبه کردیم.

ذهنی با اشاره به اینکه گروه اول موسیقی برای تولید موسیقی ۱۰ دقیقه‌ای برای هر نمایش مبلغی معادل ۲۴۰ هزار تومان به ازای هر دقیقه دریافت می‌کنند، توضیح داد: گروه اول شامل هنرمندانی می‌شوند که ۲۰ سال سابقه کاری و ۱۶ اثر حرفه‌ای دارند اگر موسیقی تولید شده بین یک تا ۱۰ دقیقه باشد مبلغ دریافتی معادل مبلغ تعیین شده برای کل ۱۰ دقیقه خواهد بود. البته این تناسب در گروه‌های بعدی بنا به کف دستمزدهای تعیین شده وجود خواهد داشت. این هنرمند عرصه موسیقی تئاتر ادامه داد: برای اینکه حق هنرمندانی که برای کارهای مناسبتی یا نمایش‌های تلفیقی، آثاری بیش از ۱۰ یا ۲۰ دقیقه تولید می‌کنند هم رعایت شود کف دستمزدی تعیین کردیم. همچنین هنرمندی که در عرصه موسیقی فعالیت می‌کند ولی سابقه کار در عرصه تئاتر نداشته برای اولین تجربه کاری خود در تئاتر یک دوم کف دستمزد گروه شش را دریافت خواهد کرد.

وی با اشاره به وجود گروه ارشد در موسیقی نظیر سایرانجمن‌های خانه تئاتر تأکید کرد: هنرمندانی که بیش از ۲۰ سال سابقه کار و بیش از ۲۵ اثر حرفه‌ای را دارند در این گروه قرار می‌گیرند. در شکل کلی برآوردهای تعیین شده در قرارداد تیپ نشان دهنده رشد کف دستمزد هنرمندان موسیقی نسبت به سایر انجمن‌های خانه تئاتر است زیرا تا پیش از این هنرمندان موسیقی نسبت به جایگاه و فعالیت خود دستمزد کمتری دریافت می‌کردند. کف دستمزدهای تعیین شده حاکی از رشد ۵/۴ درصدی دستمزد هنرمندان موسیقی تئاتر است.

پنجم مرداد هشتاد و هشت

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131