کنسرت «سفر آوازی ایران و سوئد» برگزار می‌شود

Posted in کنسرت ها بازدید: 658

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کنسرت «سفر آوازی ایران و سوئد» برگزار می‌شود

کنسرت «سفر آوازی ایران و سوئد» برگزار می‌شود

کنسرت «سفر آوازی ایران و سوئد» برگزار می‌شود
کنسرت «سفر آوازی ایران و سوئد» برگزار می‌شود

در ادامه سلسله رویدادهای «سفرهای آوازی» با هدف تبادل هنری و فرهنگی مابین گروه‌های کرال ایران و دنیا، کنسرت «سفر آوازی ایران و سوئد» در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، اجرای آکاپلا آثاری از موسیقی سوئدی از 1872تا کنون، موسیقی اروپا و موسیقی مذهبی رپرتوار اجرای این کنسرت را تشکل می‌دهد. موسسه آرتاسام به مدیریت عادله زمانی در زمینه برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری فعالیت‌های خود را از سال گذشته آغاز کرده است.

سلسله رویدادهای «سفرهای آوازی» با هدف تبادل هنری و فرهنگی مابین گروه‌های کرال ایران و دنیا، از سال گذشته با سفر آوازی ایران آلمان آغاز شد. در این پروژه گروه کر مجلسی  Piteå از دانشگاه Luleå سوئد به ایران خواهند آمد تا به اجرای موسیقی کرال آکاپلا  از دوره رومانتیک تا فولک اروپا و سوئدی بپردازند.

گروه کر مجلسی Piteå  با 30 خواننده کر، به رهبری اریک وستبرگ فعالیت اش را از سال 1368 آغاز کرده است. این گروه کر آثاری از آهنگسازانی مانند Alfvén, Bach Brahms, Eriksson, Mendelssohn, Vaughan Williams, Rautavaara Sandström و تعداد زیادی دانشجویان آهنگسازی دانشگاه اجرا کرده است.

همچنین در سال 2009، با همکاری Wilhelm Peterson_Berger  و آنسامیل آوازی اریک وستبرگ، مجموعه با  کمپانی Naxos منتشر کرد. گروه کر مجلسی بیش از 20 تور بین المللی در اروپا، اسیا، آمریکا و برزیل داشته است.

کنسرت «سفر آوازی ایران و سوئد» روز شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131