آیین بزرگداشت جواد معروفی در تالار وحدت برگزار می‌شود

Posted in کنسرت ها بازدید: 1145

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آیین بزرگداشت جواد معروفی در تالار وحدت برگزار می‌شود

آیین بزرگداشت جواد معروفی در تالار وحدت برگزار می‌شود

آیین بزرگداشت جواد معروفی در تالار وحدت برگزار می‌شود
آیین بزرگداشت جواد معروفی در تالار وحدت برگزار می‌شود

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد رودکی، ناصر ایزدی - رهبر ارکستر ملی مهر - در این‌باره گفت: ما تصمیم گرفتیم از بزرگان و پیشکسوتان عرصه موسیقی در حد توان خود تجلیل کنیم. در همین راستا، برنامه‌هایی برای بزرگداشت و نکوداشت اساتید عرصه موسیقی، استاد توکل، استاد فرهنگ‌فر و استاد گلچین به‌شکل جداگانه برگزار کردیم. در ادامه همان برنامه‌ها، این‌بار آیین بزرگداشتی برای استاد جواد معروفی برگزار می‌شود.

او درباره جزییات آیین بزرگداشت استاد معروفی، اظهار کرد: این برنامه در چهار بخش موسیقایی تنظیم شده است؛ ابتدا سه نفر از شاگردان استاد معروفی، یعنی سامان احتشامی، مزدا انصاری با همراهی آقای یکتا و دکتر پویان آزاده روی صحنه می‌روند و قطعاتی را به یاد استاد معروفی یا از کارهای او اجرا می‌کنند. در بخش آخر، ارکستر ملی مهر با خوانندگی محمد صرفه‌جو و امیر رفعتی، قطعاتی از کارهای استاد را روی صحنه می‌برد. از جمله قطعاتی که ارکستر ملی مهر اجرا می‌کند می‌توان به «دانه‌های باران» و «بگذار پر بگشایم» که از ساخته‌های معروفی است، اشاره کرد.

ایزدی درباره بخش‌های جانبی این آیین، توضیح داد: یکی از بخش‌های برنامه، پخش کلیپی است که در آن، همکاران یا هم‌دوره‌ای‌های استاد معروفی درباره او حرف می‌زنند و خاطراتی را از او تعریف می‌کنند. افلیا پرتو، فرهاد فخرالدینی و حسن ناهید کسانی هستند که در این کلیپ مستند حضور دارند.

آیین نکوداشت جواد معروفی 15 بهمن‌ماه در تالار وحدت برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131