علی رهبری با هنرمند شهیر روسی همکاری می‌کند/ دیدار در وین

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 722

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

علی رهبری با هنرمند شهیر روسی همکاری می‌کند/ دیدار در وین

علی رهبری با هنرمند شهیر روسی همکاری می‌کند/ دیدار در وین

علی رهبری با هنرمند شهیر روسی همکاری می‌کند/ دیدار در وین
علی رهبری با هنرمند شهیر روسی همکاری می‌کند/ دیدار در وین

مدیر هنری و رهبر سابق ارکستر سمفونیک تهران در پی دیدار با رهبر ارکستر کشور cدر اجرای چند پروژه مشترک موسیقایی با این هنرمند بین المللی همکاری خواهد کرد.

علی رهبری که چندی پیش از سمت رهبری دائم ارکستر سمفونیک تهران استعفا داده بود در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تازه ترین فعالیت های موسیقایی خود بیان کرد: چند روز گذشته بنده با والری گرگیف رهبر ارکستر مشهور روسی در وین ملاقاتی داشتم که البته این ملاقات در ادامه انتشار خبری بود که چندی پیش مبنی بر دعوت این هنرمند جهانی روسیه از بنده برای همکاری و رهبری ارکستر سمفونیک روسیه انجام گرفت.

وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته امکانات و نوع همکاری بین ما و مدیریت برنامه ها بررسی و قرار شد تا سه ماه آینده نتیجه نهایی به طرفین اعلام شود. البته انجام این همکاری مشترک در حالی است که والری گرگیف و بنده بعد از ۳۸ سال در کنار یکدیگر قرار می گیریم چرا که در سال ۱۹۷۷ هم این هنرمند و هم بنده در مسابقات جهانی رهبری ارکستر به عنوان نفرات برتر معرفی شدیم که تجربه بسیار شیرینی برای من بود. ضمن اینکه من خوب یادم هست در آن دوران هر دوی ما مورد توجه آقای فون کارایان رهبر مشهور آلمانی ارکستر فیلارمونیک برلین قرار گرفتیم به طوری که وی از ما برای رهبری این مجموعه موسیقایی دعوت و بنده را نیز به عنوان دستیار انتخاب کرد.

مدیر هنری و رهبر سابق ارکستر سمفونیک تهران در پایان بیان کرد: خوشبختانه با توجه به حمایت های بسیار ارزشمندی که آقای فون کارایان از ما داشت، آقای گرگیف در کشورهای هلند، انگلستان و روسیه مدیر هنری چند ارکستر موسیقایی و بنده هم در کشورهای بلژیک، اسپانیا، چک و کرواسی فعالیت های زیادی را در حوزه مدیریت هنری ارکسترها و رهبری انجام دادم. به هر ترتیب این اولین باری است که به پیشنهاد والری گرگیف می توانیم از نزدیک با هم همکاری داشته باشیم. اتفاقی که به اعتقاد من با توجه به حمایت جالب توجه آقای پوتین از شخص گرگیف می تواند مقدمه مناسبی برای فعالیت های ارزشمند در حوزه موسیقی  شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131