«پرپری» با فضایی جادوگرانه اجرا می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1488

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

«پرپری» با فضایی جادوگرانه اجرا می‌شود

«پرپری» با فضایی جادوگرانه اجرا می‌شود

«پرپری» با فضایی جادوگرانه اجرا می‌شود
«پرپری» با فضایی جادوگرانه اجرا می‌شود

ارکستر کوکان پارس اپرت «پرپری» را هفتم، هشتم و نهم مهرماه به‌مناسبت روز جهانی کودک در تالار وحدت روی صحنه می‌برد. این اجرا همراه گروه کُر کودک و نوجوان، گروه نمایش و گروه حرکت و موسیقی در پنج سانس اجرا می‌شود. ماندانا کریمی کارگردانی نمایش و ناصر نظر آهنگسازی و رهبری ارکستر را برعهده دارند.

 نظر درباره این اجرا توضیح داد: اپرت، یک نمایش آهنگین است که آواز، دکلمه، موسیقی و نمایش را در درون خود دارد. در چند سال گذشته محور کار ما نمایش موسیقی بوده است که برای بچه‌ها روایت و داستان می‌تواند تاثیرگذار باشد، زیرا برای کودکان نشستن در سالن کنسرت عذاب‌آور است، اما وقتی این کار به‌صورت نمایش باشد، آن را دنبال می‌کنند و برای‌شان سرگرم‌کننده می‌شود.

وی ادامه داد: «پرپری» یک نمایش‌نامه خارجی است که بچه‌ها آن را می‌پسندند و مانند داستان‌های «هری پاتر» فضایی جادوگرانه دارد. گروه نمایش نزدیک به شش‌ماه است که برای اجرا تمرین می‌کند.

رهبر ارکستر کودکان پارس گفت: از طرفی بیانیه روز جهانی کودک به‌صورت موزیکال به زبان‌های فارسی، ژاپنی، آفریقایی و روسی توسط یک راوی کودک خوانده می‌شود. جمال‌الدین اکرمی - شاعر، نویسنده و مترجم  ادبیات کودک و نوجوان - متن این بیانیه را نوشته و بازنویسی نمایشنامه برعهده محمد چرمشیر بوده است.

او همچنین توضیح داد: برخلاف سال‌های گذشته که اجرا را در دو بخش روی صحنه می‌بردیم و تغییر صحنه برای ما سخت بود، این‌بار همه کار را در یک بخش اجرا می‌کنیم.

نظر درباره آمادگی اعضای گروه‌های اجرا، گفت: اعضای ارکستر را بچه‌های بزرگ‌تر تشکیل می‌دهند که از نظر آمادگی برای اجرا خوب هستند. بیشتر مشکل در رابطه با بچه‌های کوچک‌تری است که گروه کر را تشکیل می‌دهند و باید تمرینات بیشتری انجام دهند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131