دکلمه‌ی میترا حجار در عاشقانه‌های لوریس چکناواریان

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1125

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دکلمه‌ی میترا حجار در عاشقانه‌های لوریس چکناواریان

دکلمه‌ی میترا حجار در عاشقانه‌های لوریس چکناواریان

دکلمه‌ی میترا حجار در عاشقانه‌های لوریس چکناواریان
دکلمه‌ی میترا حجار در عاشقانه‌های لوریس چکناواریان

لوریس چکناواریان به همراه یک ارکستر زهی عاشقانه‌هایش را در حالی روی صحنه می‌برد که میترا حجار نیز در کنسرت اشعار شاعران ایرانی را دکلمه می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ لوریس هایکازی چکناواریان یکی از مشهورترین چهره‌های فرهنگی در ایران و ارمنستان است. اهمیت او در موسیقی ایران تنها به خاطرِ کیفیت کارهای اجرایی‌اش نیست؛ او یکی از محبوب‌ترین رهبران کلاسیکِ ایرانی است که توانسته این موسیقی را برای عامه‌ی مردم بدل به موسیقی شیرینی کند و حالا هم قرار است همراه با ارکستر بزرگ در فضای باز کاخ نیاوران به اجرای برنامه بپردازد.

در کنسرت او که «دوستت دارم» نام دارد؛ میترا حجار (بازیگر) نیز اشعار شاعران ایرانی را دکلمه خواهد کرد. در واقع عاشقانه‌ها یا لاو سانگ‌های لوریس چکناواریان برای اولین بار به همراه یک ارکستر زهی و دکلمه‌ی میترا حجار اجرا خواهد شد.

ازجمله قطعاتِ این برنامه می‌توان به No love no life، ، Love، Eternal Love، ،Longing for you، Love for ever، Lullaby، Happiness of love، god is love، celebration of love اشاره کرد. همچنین در بخش دوم این کنسرت قطعاتی چون Introduction ،Aria، Nostalgia، Rostam & Sohrab   Suite، King Cyrus (The marriage of Mandana & Cambyses)، Celebration Waltz، Thanks Giving ،Dance و Landing of the Ark اجرا می‌شود

او در عمر هنری خود بیش از ۱۰۰ اثر با لیبل‌هایی مانند آرسی‌ای، فیلیپس، امی و ای‌اس‌وی منتشر کرده است. ساخته‌های چکناواریان توسط گروه ارکسترهای مختلفی مانند ارکستر سمفونیک لندن، ارکستر فیلارمونیک لندن، ارکستر هال، ارکستر فبلارمونیک هلسینکی، ارکستر سمفونیک هلسینکی، ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر سمفونیک نیویورک اجرا شده‌اند.

او بیش از ۷۵ اثر شامل سمفونی، اپرا، موسیقی مجلسی، کنسرتو برای پیانو، ویلن، گیتار، ویولن سل و پیپا، موسیقی باله، آثاری برای گروه کر، یک رکوئیم، و یک اوراتوریو و بیش از ۴۵ موسیقی فیلم ساخته‌است.

فستیوال موسیقی بارانا قرار بود از چهاردهم تا بیست و دوم مرداد سال جاری به مدت یک هفته در کاخ گلستان برگزار شود اما فعلا به دلایلی که هنوز از سوی مسئولان فستیوال تشریح نشده؛ به کاخ نیاوران منتقل شده است..

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131