سالار عقیلی برای ارکستر ملل می‌خواند/ اجرای کنسرت آنلاین

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1066

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سالار عقیلی برای ارکستر ملل می‌خواند/ اجرای کنسرت آنلاین

سالار عقیلی برای ارکستر ملل می‌خواند/ اجرای کنسرت آنلاین

سالار عقیلی برای ارکستر ملل می‌خواند/ اجرای کنسرت آنلاین
سالار عقیلی برای ارکستر ملل می‌خواند/ اجرای کنسرت آنلاین

مدیر هنری و رهبر دائم ارکستر ملل از برگزاری تازه ترین کنسرت این مجموعه پس از ۶ سال وقفه در اجرا خبر داد.

پیمان سلطانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت فعالیت ارکستر ملل اینگونه توضیح داد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته روز هفدهم مرداد ماه امسال ارکستر ملل بعد از ۶ سال توقف در اجراهای زنده، تازه ترین کنسرت خود را به خوانندگی سالار عقیلی در تالار اندیشه حوزه هنری به شیوه آنلاین برگزار می کند.

به گفته وی، سهراب کاشف به عنوان رهبر مهمان و علی جعفری پویان به عنوان ارکستر مایستر حضور خواهند داشت و موسسه «حام» به عنوان تهیه کننده، برنامه را در ادامه کنسرت های آنلاین خود پوشش می دهد.

رهبر دائم ارکستر ملل افزود: در ابتدا قرار بود که این کنسرت به نوعی آغازگر فعالیت های سیستم کنسرت آنلاین کشور که چندی پیش راه اندازی شد، باشد اما به دلیل سفر آقای عقیلی برای برگزاری تور کنسرت های خود در خارج از کشور، ما نتوانستیم هماهنگی های لازم را برای اولین اجرای سامانه کنسرت آنلاین انجام دهیم ولی خوشبختانه فضا به گونه ای هدایت شد که ما می توانیم روز هفدهم مرداد ماه این کنسرت را در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار کنیم.

سلطانی درباره اینکه چرا در این اجرا ارکستر را رهبری نمی‌کند، بیان کرد:‌ همانطور که می دانید سرپرستی و رهبری دائم ارکستر ملل بر عهده من بود، اما این بار به دلایلی تصمیم گرفتم تا رهبری کنسرت را به فرد دیگری واگذار کنم که خوشبختانه آقای سهراب کاشف در این کار با ما همکاری ارزشمندی داشتند. ما در این کنسرت که به دو بخش تقسیم شده در ابتدا آثار ملی- میهنی و سپس آثار عاشقانه را اجرا می کنیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود بیان کرد: ارکستر ملل یک ارکستر سمفونیک خصوصی است که معمولا با حمایت های نهادهای دولتی و ارگانی پیش می‌رود و به تنهایی نمی تواند به صورت مستمر فعالیت داشته باشد. به همین جهت است که اگر اسپانسر یا نهادی برای پیشبرد فعالیت های ما کمکی را انجام ندهد، ما هم نمی توانیم فعالیت چندانی در عرصه برگزاری کنسرت‌های موسیقی داشته باشیم.

پیش از این علیرضا قربانی، حجت اشرف‌زاده و گروه «دنگ شو» در چارچوب برگزاری کنسرت های آنلاین در تالار اندیشه حوزه هنری برنامه‌هایی را اجرا کرده اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131