نخستین نشست تخصصی «آیین آواز» برگزار می­‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 862

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

نخستین نشست تخصصی «آیین آواز» برگزار می­‌شود

نخستین نشست تخصصی «آیین آواز» برگزار می­‌شود

نخستین نشست تخصصی «آیین آواز» برگزار می­‌شود
نخستین نشست تخصصی «آیین آواز» برگزار می­‌شود

فرهنگسرای ارسباران سه شنبه 19 مرداد از ساعت 20 تا 22 پذیرای عموم علاقمندان در نخستین نشست تخصصی «آیین آواز» خواهد بود. به گزارش ایلنا؛ آواز ایرانی در این سالها دچار رکود غم انگیزی شده است. مدتهاست درخت تنومند هنر آواز کمتر میوه شیرینی پیشکش شیفتگان این هنر کرده است. بگذریم که عادت زیبای گوش دادن به آواز هم در کشاکش روزمرگیها و تنگناهای ویژه دنیای مدرن کم کم به بوته فراموشی سپرده می­‌شود.

از این رو فرهنگسرای ارسباران برای یادآوری قدر و جایگاه این هنر گرانسنگ به همگان،برنامه تخصصی جدیدی به نام «آیین آواز» را با همکاری تنی چند از دوستداران و دست اندرکاران این هنر راه اندازی کرده است.

برگزارکنندگان«آیین آواز»که قرار است سومین سه شنبه هر ماه برگزار شود، با حضور یک میهمان ویژه که معمولاً از میان یکی از استادان و مدرسان حال حاضر آواز برگزیده و دعوت خواهد شد، به یکی از مباحث تخصصی هنر خوانندگی موسیقی دستگاهی می­‌پردازند.

بخش جنبی هر نشست نیز شامل آوازخوانی تعدادی خواننده از میان هنرمندان و هنرجویان کارآزموده این سالها خواهد بود که هر بار یک یا چند نوازنده صدای آنها را همراهی خواهند کرد.

نشست تخصصی آیین آواز قرار است کاشف چهره­های ناشناخته باشد و همچنین نام و هنر چهره­‌های آوازی کشورمان را که مدتی است به سایه خزیده و از نظرها دور شده­‌اند به همگان یادآوری کند.

 هنرمندان جوانتری هم هستند که به سبب مشکلاتی که موسیقی و آواز ایرانی در این سالها با آن دست به گریبان بوده هنوز به جایگاه درخورشان دست نیافته­‌اند. از دیگر وظایف نشست «آیین آواز» معرفی و شناساندن این جوانان و میانسلان  به جامعه هنری کشور است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131