بخارا شب علی‌اکبر شکارچی را برگزار می‌کند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 739

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بخارا شب علی‌اکبر شکارچی را برگزار می‌کند

بخارا شب علی‌اکبر شکارچی را برگزار می‌کند

بخارا شب علی‌اکبر شکارچی را برگزار می‌کند
بخارا شب علی‌اکبر شکارچی را برگزار می‌کند

مجله فرهنگی ادبی «بخارا» مراسم بزرگداشت علی اکبر شکارچی نوازنده پیشگام موسیقی ایرانی را برگزار می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجله فرهنگی ادبی «بخارا» در چارچوب برگزاری مراسم پاسداشت مفاخر فرهنگی هنری کشورمان چهتارشنبه ۲۳ تیر ماه شب علی اکبر شکارچی نوازنده پیشگام موسیقی ایرانی را برگزار می کند.

در این مراسم محمود دولت آبادی، حسین علیزاده، داود گنجه ای، آساره شکارچی، نیما افراسیابی و علی دهباشی درباره مقام هنری استاد علی اکبرشکارچی نوازنده کمانچه و پژوهشگر صاحب نام موسیقی کشورمان سخنرانی می کنند و در بخش هایی از این مراسم علی اکبر شکارچی و آساره شکارچی به اجرای زنده چند قطعه موسیقایی می پردازند.

علی اکبر شکارچی از نوازندگان برجسته کمانچه ایرانی است که سال ۱۳۲۸ در روستای چم سنگر شهرستان دورود استان لرستان متولد شد. او نواختن کمانچه را از کودکی تحت تاثیر نوازندگان محلی آغاز کرد و پس از اخذ دیپلم و گذراندن دوران سربازی به تهران رفت. شکارچی در سال ۱۳۵۰ از دانشکده هنرهای زیبا فارغ التحصیل شد  و جهت فراگیری ردیف‌های سازی و آوازی و قطعات ضربی از محضر استادانی چون داریوش صفوت، نورعلی خان برومند، محمود کریمی، یوسف فروتن، سعید هرمزی، جلال ذوالفنون، بهره مند شد.

این هنرمند پیشگام موسیقی ایرانی پس از فارغ التحصیلی از دانشکده هنرهای زیبا ضمن اجرای چندین برنامه مختلف موسیقایی و تولید آلبوم های متعدد به تدریس موسیقی نیز پرداخته است.

ویژه برنامه «شب بخارا» ساعت ۱۷ چهارشنبه ۲۳ تیر ماه در کانون زبان فارسی واقع در خیابان ولیعصر، سه راه زعفرانیه، خیابان عارف نسب شماره ۱۲ برگزار می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131