اولین اجرای رسمی ارکستر نوجوانان در شهرستان

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 651

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اولین اجرای رسمی ارکستر نوجوانان در شهرستان

اولین اجرای رسمی ارکستر نوجوانان در شهرستان

اولین اجرای رسمی ارکستر نوجوانان در شهرستان
اولین اجرای رسمی ارکستر نوجوانان در شهرستان

کار سختی داریم

سرپرست و رهبر ارکستر نوجوانان ایران عنوان کرد که این گروه تازه ترین و اولین اجرای رسمی شهرستان خود را در تالار حافظ شیراز برگزار می کند.

آرمان نوروزی سرپرست و رهبر ارکستر نوجوانان ایران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تازه ترین فعالیت های موسیقایی خود بیان کرد: طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفته بنا داریم برای گسترش فعالیت های گروه و همچنین پیاده سازی یک مدل کاری در فضاهای موسیقایی مرتبط با گروه های نوجوانی که در شهرهای غیر از تهران فعالیت دارند، برنامه هایی را طراحی کنیم که یکی از این برنامه ها برگزاری کنسرت در شهرستان ها است و در اولین قدم نیز شهر شیراز برای اجرای چنین پروژه ای انتخاب شده است که هفتم مردادماه این کنسرت در تالار حافظ شیراز برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: وحید رییسی یکی از دانشجویان بنده طی سال های گذشته بود که انجام امور مربوط به برگزاری کنسرت ارکستر نوجوانان در شیراز را به عهده گرفت و خوشبختانه تمامی هزینه های جاری اعم از رفت و آمد و باقی موارد را نیز انجام داد که واقعا هر کسی چنین کاری را انجام نمی دهد. به هر حال برگزاری این کنسرت در شهر شیراز می تواند به سهم خود در جریان آموزش و بالا بردن استاندارهای جدید الگوهای آموزشی سهیم باشد که امیدوارم این کنسرت مقدمه ای برای تجربه های دیگر در شهرستان های مختلف باشد.

سرپرست و رهبر ارکستر نوجوانان ایران درباره محتوای رپرتوار این کنسرت توضیح داد: اجرای موومان اول سمفونی ششم بتهوون، یک سوئیت از چایکوفسکی، یک قطعه از مارکز دنزون،  سه قطعه ایرانی از علی‌اکبر قربانی و چند قطعه دیگر از جمله برنامه هایی است که ما در این برنامه برای علاقمندان موسیقی اجرا می کنیم.  این در حالی است که آرش فلاحی، شهرام توکلی و بنده به عنوان رهبر ارکستر در این کنسرت حضور داریم.

نوروزی در پایان صحبت هایش بیان کرد: این کنسرت با حمایت های شخصی وحید رییسی انجام گرفته و تا آنجا که اطلاع دارم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیراز هم همکاری خوبی برای صدور مجوز کنسرت در تالار حافظ شیراز داشته است. اما ما امیدواریم چنین رویکردی به دور از هرگونه شعار بتواند در شهرهای دیگر کشور نیز اجرا شود که الگوهای آموزشی مختلفی در حوزه موسیقی به هنرمندان فعال کشور معرفی شود کما اینکه ما از هم اکنون برنامه هایی را برای برگزاری کنسرت در اصفهان، تبریز و دیگر شهرها پیش بینی کرده ایم که امیدوارم اجرای آن محقق شود و همین موضوع مقدمه ای برای حضور در عرصه های بین المللی باشد.

ارکستر نوجوانان سال ۱۳۹۳ با حضور ۶ عضو در قالب هیات موسس متشکل از شهرام توکلی، علی اکبر قربانی، آرمان نوروزی، آرش فلاحی، منصور حقی و پیمان میرآقاسی با هزینه شخصی تشکیل شد. هدف از بنیان ارکستر نوجوانان ایران رشد و بالندگی موسیقی ایران و موسیقی دانان ایرانی است. همچنین بنیان گذاران این ارکستر آن را بستری برای کشف و رشد استعدادها و عرضه توانمندی های نوازندگان در قامت نوازنده ارکستر و یا سولیست می دانند. شنیده شدن موسیقی امروز ایران از زبان آهنگسازان ایران و همچنین شنیده شدن موسیقی امروز و گذشته جهان از دیگر اهدافی است که گروه تشکیل دهنده آن دنبال می کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131