سیامک آقایی و کنسرت و آلبوم سفر سنتور

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1963

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

سیامک آقایی و کنسرت و آلبوم سفر سنتور

سیامک آقایی و کنسرت و آلبوم سفر سنتور

سیامک آقایی و کنسرت و آلبوم سفر سنتور
سیامک آقایی و کنسرت و آلبوم سفر سنتور

«باز عشق» در وحدت

سیامک آقایی نوازنده سنتور چند ماه بعد از حادثه بریدگی عمیق دست خود با اجرای دوباره کنسرت «بازعشق» در تالار وحدت فعالیت های موسیقایی خود را از سر می گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیامک آقایی نوازنده سنتور که مهر ماه سال ۹۴ بر اثر حادثه بریدگی از ناحیه دست دچار مصدومیت شدیدی شده بود چند ماه پس از این اتفاق و سپری کردن مراحل درمانی با اجرای دوباره کنسرت «بازعشق» در تالار وحدت و انتشار آلبوم «سفر سنتور» فعالیت های موسیقایی خود را از سر می گیرد.

این نوازنده که به عنوان یکی از بهترین نوازندگان سنتور کشورمان در حوزه موسیقی ایرانی شناخته می شود، ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۲ مرداد ماه همراه با کامران منتظری نوازنده سازهای کوبه ای کنسرت «بازعشق» را برگزار می کنند. این کنسرت موسیقایی در ادامه کنسرت اردیبهشت ماه سال گذشته بود که با همین نام در تالار وحدت تهران روی صحنه رفت و با استقبال مخاطبان نیز روبه رو شد.

آقایی و منتظری در این کنسرت که برنامه ریزی هایی نیز برای برگزاری آن در چند شهر از جمله قزوین، شهرکرد، سنندج، کرمانشاه و کاشان انجام گرفته قطعاتی چون «پیش درآمد»، «ساز و آواز»، «گفتمش سیر ببینم»، «چهار مضراب حجاز»، «باز عشق» را برای مخاطبان اجرا می کنند.

وی که در ماه های اخیر مشغول انجام مراحل درمانی  فیزیوتراپی خود بوده چند هفته ای است که ساز زدن را مجددا آغاز کرده و قرار است در کنسرت پیش رو با اندکی تغییرات، برنامه ای متفاوت تری را نسبت به کنسرت قبلی خود اجرا کند. این در حالی است که کامران منتظری در این برنامه به عنوان نوازنده تنبک وی را همراهی خواهد کرد.

آقایی پیش از این درباره‌ تور موسیقایی خود گفته بود: عنوان «باز عشق» برگرفته از یکی از شاه‌بیت‌های حضرت مولاناست؛ «باز فرو ریخت عشق از در و دیوار من» که اشاره‌ای است مستقیم به چرایی این اجرا. هدف غایی ما از اجرای این کنسرت‌ در شهرستان‌ها تأکید بر نقش «صور گوناگون عشق» به عنوان انگیزه و نیروی محرکه‌ آغازین این حرکت در شرایط کنونی است.

«سفر سنتور» نیز عنوان تازه ترین آلبوم موسیقایی سیامک آقایی است که طبق برنامه ریزی های انجام گرفته قرار است بعد از پایان ماه مبارک رمضان در بازار موسیقی منتشر شود. این آلبوم منتخبی از قطعات بداهه در حوزه سنتور نوازی و سازهای بین المللی است که آقایی طی سال های گذشته در هم نشینی با سازهای بین المللی تجربه کرده است. البته وی  سال ۸۶  پس از  سال‌ها فعالیت بین‌المللی چه به شکل مستقل و چه با همراهی گروه هایی همچون جاده ابریشم، اطلس آنسامبل، لابیرنت در سال، آلبوم تصویری «ز بعد ما» را با گروه سنتورنوازان منتشر کرده بود.

سیامک آقایی از جمله هنرمندان موسیقی ایرانی است که عضویت در گروه «عارف»، سرپرستی گروه «سنتورنوازان»، عضویت در پروژه‌های موسیقی «جاده ابریشم» به سرپرستی یو یو ما و اطلس از سوابق این هنرمند موسیقی کشور به شمار می رود. این آهنگساز و سنتورنواز که دانش‌آموخته رشته موسیقی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بوده تاکنون نزد هنرمندانی چون فرهاد فخرالدینی، محمدرضا درویشی، تقی بینش و محمدتقی مسعودیه نیز به فراگیری موسیقی پرداخته است.

برگزاری کنسرت‌های متعدد با گروه آفتاب، پروژه جاده ابریشم و گروه اطلس در نیویورک، واشنگتن، دانشگاه‌های برکلی و  UCLA، سیاتل، دالاس، لوس‌آنجلس، شیکاگو، هامبورگ، لیون، پاریس، قرقیزستان، ازبکستان، قزاقستان، تاجیکستان، دمشق، حلب از دیگر فعالیت های این نوازنده سرشناس کشور است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131