اجرای پروژه «موسیقی ایران از گذشته تا امروز» در فستیوال اپرتو

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 694

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجرای پروژه «موسیقی ایران از گذشته تا امروز» در فستیوال اپرتو

اجرای پروژه «موسیقی ایران از گذشته تا امروز» در فستیوال اپرتو

اجرای پروژه «موسیقی ایران از گذشته تا امروز» در فستیوال اپرتو
اجرای پروژه «موسیقی ایران از گذشته تا امروز» در فستیوال اپرتو

مرحله اجرایی پروژه «موسیقی ایران از گذشته تا امروز» از ۲۶ مهر ماه امسال در فستیوال اپرتو در رجوامیلیای کشور ایتالیا آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، به دنبال حضور آهنگسازان ایرانی در شصتمین بینال موسیقی ونیز و اجرای پروژه «موسیقی ایران از گذشته تا امروز» در این رویداد هنری، این پروژه موسیقایی ۲۶ مهرماه در فستیوال اپرتو در رجواِمیلیای ایتالیا نیز اجرا می‌شود.

مهدی خیامی آهنگساز درباره این اجرا گفت: بعد از قطعی شدن حضور ایران در شصمین بینال موسیقی ونیز، پروژه «موسیقی ایران از گذشته تا امروز» برای فستیوال اپرتو نیز ارسال شد که با استقبال هیات هنری این فستیوال در برنامه امسال جا گرفت و بدین ترتیب این کنسرت یک روز بعد از اتمام بینال ونیز در تاریخ ۲۶ مهرماه در شهر رجواِمیلیا برگزار خواهد شد.

این آهنگساز درخصوص پروژه موسیقایی مذکور اظها ر کرد: در این کنسرت قطعه «نقطه‌ای بود و دگر هیچ نبود» اثر کارن کیهانی برای سنتور و آنسامبل، قطعه «صبا» اثر علیرضا فرهنگ برای تار و آنسامبل و قطعه «کنسرتو کمانچه» اثر بنده برای کمانچه و آنسامبل، توسط دیوِرتیمنتو آنسامبل ایتالیا که یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین آنسامبل های موسیقی معاصر اروپاست به رهبری سندرو گُرلی اجرا می‌شود در اجرای این سه اثر، سامان صمیمی سولیست کمانچه، میلاد محمدی سولیست تار و کارن کیهانی به عنوان سولیست سنتور در ارکستر حضور خواهند داشت.

خیامی گفت : بخش دیگر این پروژه موسیقایی به اجرای موسیقی دستگاهی ایران اختصاص دارد که توسط گروه موسیقی «مهرآیین» متشکل از سامان صمیمی نوازنده کمانچه، میلاد محمدی نوازنده تار، محمدرضا رییسی نوازنده سازهای کوبه‌ای و کارن کیهانی نوازنده سنتور و سرپرست، اجرا خواهد شد.

موسیقی ایران برای اولین بار و با گذشت ۸۶ سال از برگزاری بینال ونیز در این رویداد هنری حضور می یابد که ماحصل این اتفاق ، راه یابی موسیقی ایران به فستیوال اپرتو ایتالیا نیز بوده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131