اجرای آثار حسین علیزاده، پیمان یزدانیان و سیاوش لطفی به رهبری مازیار یونسی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1956

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجرای آثار حسین علیزاده، پیمان یزدانیان و سیاوش لطفی به رهبری مازیار یونسی

اجرای آثار حسین علیزاده، پیمان یزدانیان و سیاوش لطفی به رهبری مازیار یونسی

اجرای آثار حسین علیزاده، پیمان یزدانیان و سیاوش لطفی به رهبری مازیار یونسی
اجرای آثار حسین علیزاده، پیمان یزدانیان و سیاوش لطفی به رهبری مازیار یونسی

موسیقی فیلم پاداش سکوت نواخته می‌شود

ارکستر زهی «آیسو» ۱۷ و ۱۸ تیرماه در تالار رودکی روی صحنه می‌رود و قطعاتی از حسین علیزاده، پیمان یزدانیان و سیاوش لطفی اجرا می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ ارکستر «آیسو» به رهبری مازیار یونسی قرار است برای اولین بار دو قطعه پایکوبی و عصیان اثر حسین علیزاده را با نظارت وی اجرای ارکسترال کنند. البته در کنار این دو اثر؛ هورام اثری از سیاوش لطفى، سوئیت شش قسمتى کلکسیون چاى از پیمان یزدانیان و موسیقى فیلم پاداش سکوت اثری از پیمان یزدانیان اجرا می‌شود.

ارکستر «آیسو» ۱۷ و ۱۸ تیرماه قرار است در قالب یک ارکسترزهی روی صحنه تالار رودکی ظاهر شود. بورکهارد تولکه کنسرت مایستر این اجراست و مازیار کاشیان نوازندگی پیانو را برعهده دارد.

ارکستر سمفونیک آیسو (ایران ـ اتریش) از سال ۱۳۸۵ در انجمن فرهنگی اتریش در تهران آغاز به کار کرد. مدیریت هنری این مجموعه برعهده‌ «کریستیان شولتز» نوازنده‌ی ویلنسل و رهبر اتریشی است که به‌عنوان مدیر اجرایی ارکستر سمفونیک وین، رهبر ارکستر در مدرسه‌ موسیقی «موتزارت» وین و همچنین مدیر کنسرت‌های «نوسانات» شناخته می‌شود.

ارکستر سمفونیک ایران ـ اتریش تاکنون در چند فستیوال حضور یافته و در مناسبت‌های رسمی در سفارتخانه‌های کشورهای مختلف، دانشگاه تهران و جشنواره‌ی موسیقی فجر نواخته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131