تکنوازی سنتور مجید کیانی در تهران

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1323

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تکنوازی سنتور مجید کیانی در تهران

تکنوازی سنتور مجید کیانی در تهران

تکنوازی سنتور مجید کیانی در تهران
تکنوازی سنتور مجید کیانی در تهران

منتخب رسیتال‌های موسیقی ایرانی توسط مجید کیانی و فرزندش شهرام کیانی 23 اردیبهشت‌ماه در فرهنگستان هنر اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا، مهرداد کیانی - تهیه‌کننده‌ی کنسرت «هنر تکنوازی موسیقی دستگاهی» - در این‌باره گفت: منتخبی از رسیتال‌های موسیقی ایرانی با اجرای سنتور مجید کیانی و ضرب شهرام کیانی 23 اردیبهشت‌ماه از ساعت 18 در سالن «ایران» فرهنگستان هنر روی صحنه خواهد رفت.

او درباره‌ی قطعاتی که در این برنامه نواخته می‌شود، توضیح داد: هنر تکنوازی موسیقی دستگاهی شامل اجرای نخست در دستگاه شور، آواز رضوی و شهناز و اجرای دوم در آواز کرد بیات و قطار، ضرب اصول گریلی و شهرآشوب است.

فرزند مجید کیانی افزود: در این اجرا، تصنیف‌ها بدون کلام و رنگ‌ها به‌صورت بداهه اجرا خواهند شد. امکان تهیه‌ی کارت ورود به این برنامه از ساعت 17 تا 18 همان روز در محل اجرا فراهم شده است. همچنین امکان رزرو کارت تا 24 ساعت قبل از برنامه توسط سامانه پیام کوتاه 02188305032 با ارسال عدد 952 وجود دارد. دانشجویان نیز می‌توانند از تخفیف 50 درصدی بهره‌مند شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131