اجرای هنرجویان هنرستان موسیقی در تالار رودکی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1474

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

اجرای هنرجویان هنرستان موسیقی در تالار رودکی

اجرای هنرجویان هنرستان موسیقی در تالار رودکی

اجرای هنرجویان هنرستان موسیقی در تالار رودکی
اجرای هنرجویان هنرستان موسیقی در تالار رودکی

کنسرت موسیقی هنرجویان هنرستان موسیقی «پسران» شب گذشته (10 اردیبهشت) در تالار رودکی برگزار شد و هنرجویان موسیقی با اجرایی منسجم به روی صحنه رفتند.

به گزارش ایلنا؛ در این کنسرت که در آواز افشاری برگزارشد؛ هنرجویان، پیش درآمدافشاری، سنتور و آواز، تصنیف «دمی با غم»، چهارمضراب، تارو آواز تار، تصنیف «ملکا»، کمانچه و آواز و رنگ افشاری را به خوانندگی پوریا اخواص اجرا کردند.

 «علیرضا ایلچی» رییس هنرستان موسیقی پسران تهران در حاشیه این کنسرت، شکل‌گیری گروه‌های مرکزی موسیقی در هنرستان را نوید بخش روزهای پربار در موسیقی ایرانی دانست و گفت: در گذشته هنرجویان هنرستان اجازه اجرای خارج از هنرستان و شرکت در گروه‌های موسیقی را نداشتند اما با اصلاح آیین نامه‌ای از این پس هنرجویان می‌توانند با گروه‌های معروف و مورد تایید هنرستان نیزبه اجرای کنسرت و شرکت در ارکسترهای موسیقی بپردازند.

ایلچی افزود: یکی از دلایل ممانعت هنرستان برای هنرجویان این بود که بسیاری از گروه‌ها به لحاظ آکادمیک و استانداردهای هنرستان مورد تایید نبودند ولی درحال حاضر هنرجویان می‌توانند با تایید هنرستان موسیقی بیشتر در کنسرت‌های و ارکسترهای حرفه‌ای حضور داشته باشند.

وی درباره کنسرت هنرجویان در تالار رودکی گفت: نادر سینکی به عنوان سرپرست و آهنگساز طی ماه‌های گذشته این ارکستر را برای موضوع امتحانی و درسی هنرجویان آماده کرده بود که بعد از تصمیم‌گیری‌های قرار شد همین ارکستر در تالار رودکی روی صحنه برود. در این هماهنگی‌ها برای اجرای ارکستر هنرجویان هنرستان آقایان زمان خیری، سهیل صادقی، مسیح تحویلداری، اصغر عربشاهی، ابراهیم یساول‌زاده، خانم نوشین پاسدار جزو مدرسینی بودند که در آماده‌سازی گروه همکاری داشتند. البته پوریا اخواص نیز با روی باز قبول کرد تا با گروه هنرستان همکاری کند و اجرای آواز و تصانیف را به عهده بگیرد که نشان دهنده نگاه مثبت ایشان به هنرستان موسیقی است.

وی با اشاره به اینکه نگاه ما در هنرستان موسیقی نگاه به آینده و تلاش برای عرضه تلاش‌های ارکستری و فردی هنرجویان موسیقی است، افزود: از این پس قصد داریم محصولات هنری بچه‌های هنرستان موسیقی را در زمینه‌های مختلف منتشر کنیم تا نقش مبنایی هنرستان موسیقی و تاثیرگذاری این نهاد تحصیلی و آموزشی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

ایلچی با اشاره به اینکه توجه به هنرستان موسیقی موجب رشد و شکل گیری موسیقی سالم و فاخر در جامعه خواهد شد، گفت: ما باید به استانداردهای آکادمیک موسیقی در هنرستان نزدیک شویم. درباره موسیقی ایرانی حتما باید بتوانیم با معیارهای علمی بنای محکمی از موزیسین‌های فکور و ماهر در آینده بسازیم.

در کنسرت موسیقی هنرجویان، کاوان کریمی «سنتور»، دانیال دخیلیان، کامیاب صادقی و امیر حسام عبدی «تار»، علی فرضی «تارباس»، نعیم ملا جعفری و امیرحسین عزت‌نژاد «کمانچه»، مهراب علی‌زاده «نی»، سروش کمال‌پور «عود»، تابا خادمی کلانتری «تنبک» نواختند.