گروه «لیمر» به فرانسه می‌رود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 848

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گروه «لیمر» به فرانسه می‌رود

گروه «لیمر» به فرانسه می‌رود

گروه «لیمر» به فرانسه می‌رود
گروه «لیمر» به فرانسه می‌رود

رخ‌نمایی موسیقی ایران در اروپا

یک گروه موسیقی از بوشهر مرداد ماه امسال برای شركت در پنج جشنواره موسیقی مرتبط با آیین های بومی اقوام جهان عازم فرانسه می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، گروه موسیقی و آیین‌های بومی «لیمر» بوشهر به سرپرستی محمدرضا بلادی مرداد ماه امسال برای شركت در پنج جشنواره موسیقی مرتبط با آیین های بومی اقوام جهان عازم فرانسه می‌شود.

در این جشنواره که از دوم تا بیست و ششم مرداد ماه برگزار می شود هنرمندان و گروه هایی از کشورهای آرژانتین، بلاروس، ساحل عاج، فرانسه، اسپانیا، آمریكا، مكزیک، تاهیتی، تاتارستان حضور دارند.

گروه «لیمر» در حالی امسال تور اجراهای تابستانی خود را در فرانسه شروع می كند كه علاوه بر اجرای فرم های موسیقی آیینی معمول خود، در نظر دارد چندین ترانه جدید كه بر مبنای موسیقی و آیین های موسیقایی فرهنگ عامه بوشهر آهنگسازی و طراحی شده نیز به اجرا بگذارد. البته بخش اجراهای بومی این گروه منطبق بر آیین های موسیقایی بومی بوشهر است كه طی سالیان پیش موضوع پژوهش های محمدرضا بلادی بوده و در بخش آهنگسازی شده نیز مبنا و معیار برای وی همین پژوهش ها و شناختی است كه بر این اساس حاصل شده است.

محمدرضا بلادی سرپرست، رامتین مرادی بالف مستندساز و برنده سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر برای مستند «رودخانه لیان»، علی براتی طراح حرکت گروه مشاوره و طراحی گروه «لیمر» را تشکیل می دهند. محمدرضا بلادی ،عبدالرضا اخلاقی، حسین كاوه، آرش نادی، میثم عبدالشیخی، محسن نوشزاد و محمود شاكر در بخش موسیقی و در بخش حرکت علی براتی، رامك فرخجسته، ندا سیاس، رضا راد، آرام خلخالی، سروش كریمی نژاد و زهرا ایزدی حضور دارند.

سرپرست گروه «لیمر» در حاشیه برگزاری جشنواره درباره موسیقی بوشهر سخنرانی خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131