دانشگاه تهران «سمینار خلاقیت در موسیقى ایران» را برگزار مى‌کند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1303

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دانشگاه تهران «سمینار خلاقیت در موسیقى ایران» را برگزار مى‌کند

دانشگاه تهران «سمینار خلاقیت در موسیقى ایران» را برگزار مى‌کند

دانشگاه تهران «سمینار خلاقیت در موسیقى ایران» را برگزار مى‌کند
دانشگاه تهران «سمینار خلاقیت در موسیقى ایران» را برگزار مى‌کند

۲۷ تا ٢٩ اردیبهشت ١٣٩٥ در یک نشست سه روزه، اساتید بزرگ تار و سه تار، هنرمندان و صاحبنظران موسیقى ایرانى به بررسى مفهوم خلاقیت، بداهه پردازى و نوآورى در موسیقى دستگاهى ایران میپردازند.

به گزارش خبرگزاری فارس، این سمینار شامل سخنرانى ها و کارگاه هاى آموزشى خواهد بود و اجراهایى توسط نوازندگان تار و سه تار مبتنى بر سبک هاى مختلف هنرمندان قدیم تا دوران معاصر را شامل خواهد شد.

دبیر هنرى سمینار استاد حسین علیزاده و دبیر اجرائى آن دکتر آذین موحد مدیر گروه موسیقى پردیس هنرهاى زیبا است. هنرمندانى که در این سمینار شرکت خواهند جست عبارتند از داریوش طلایى، حسین علیزاده، داریوش پیرنیاکان، مسعود شعارى، هومان اسعدى، مهرداد پاکباز، پویان بیگلر، محمد آدینه، ایمان وزیرى، بهاره فیاضى و تینوش بهرامى.

علاقمندان به شرکت در این سمینار مى توانند در روزهاى ٥ الى ٨ اردیبهشت١٣٩٥ از ساعت ١١صبح تا ٥ بعدازظهر براى ثبت نام به ساختمان شماره ٢ پردیس هنرهاى زیبا دانشگاه تهران واقع در خیابان قدس، خیابان ایتالیا پلاک ٤٧ مراجعه فرمایند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131