برگزاری نشست «فروردین‌گاه هنرمندان موسیقی» در ارسباران

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1262

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برگزاری نشست «فروردین‌گاه هنرمندان موسیقی» در ارسباران

برگزاری نشست «فروردین‌گاه هنرمندان موسیقی» در ارسباران

برگزاری نشست «فروردین‌گاه هنرمندان موسیقی» در ارسباران
برگزاری نشست «فروردین‌گاه هنرمندان موسیقی» در ارسباران

اولین نشست ماهانه هنرمندان موسیقی در سال جدید با عنوان «فروردین گاه هنرمندان موسیقی» شنبه ۲۸ فروردین در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست «فروردین گاه هنرمندان موسیقی» ساعت ۱۸ شنبه ۲۸ فروردین با حضور هنرمندان و علاقه مندان هنر موسیقی در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

دو نوازی تار محمدحسین تاجیک، تمبک مصطفی محرمی، «معرفی دستگاه تقویت کننده صدای ساز» با حضور امیر حسین محبوبی، اجرای قطعاتی در دستگاه ماهور به خوانندگی امیر عباس ابراهیمی و همراهی یاسین خزایی تار و مهدی ایمانلو تمبک، پخش فیلم، دو نوازی سنتور در مایه بیات اصفهان با هنرمندی امیرحسین رئوفی و حمید فروزان، تجلیل از استاد آنا مراد رستگاری پیشکسوت موسیقی بخشی ترکمن، ساز و آواز کاظم واعظی و امید شیشه گران ویولن، «گروه نوازی موسیقی دستگاهی ایرانی» در دستگاه همایون با هنرمندی گروه «صبا» از گلپایگان و نوازندگی ناصر اسدی ویولن، وحید طالبی تار، مصطفی قربانی سنتور، مهدی میرزایی دف و تمبک و محمدرضا محرابی آواز، گروه نوازی موسیقی دستگاهی ایران در مایه بیات با حضور مهدی سیدی نژاد سنتور، بردیا حفیظی دایره، یاسمین شاه حسینی عود، هما میوانی سه تار و شایان میرزایی تمبک از برنامه های این نشست است.

معرفی آلبوم ها و تازه های نشر موسیقی بخش دیگری از برنامه های نشست ماهانه موسیقی است.

علاقمندان جهت حضور در این برنامه می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131