چارتار و شب شاد کودکان کار در اجرای تقدیمی به شجریان

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 869

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چارتار و شب شاد کودکان کار در اجرای تقدیمی به شجریان

چارتار و شب شاد کودکان کار در اجرای تقدیمی به شجریان

چارتار و شب شاد کودکان کار در اجرای تقدیمی به شجریان
چارتار و شب شاد کودکان کار در اجرای تقدیمی به شجریان

 

یک دوست عجیب در کنسرت چارتار

 

کنسرت گروه «چارتار» در حالی شامگاه چهارم فروردین ماه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد که کودکان کار نیز صدای موسیقی‌شان را به گوش حاضران در این اجرا رساندند.

 

به گزارش خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، کنسرت‌های نوروزی برج میلاد شب گذشته با اجرای گروه موسیقی چارتار کلید خورد و این در حالی بود که طبق وعده‌ی مدیرعامل برج، گروه موسیقی کوچه نوازان که اعضای آن را همان کودکان کار تشکیل می‌دادند، پیش از اعضای چارتار روی صحنه حاضر شدند و مخاطبان را غافلگیر کردند؛ البته در این باره توضیحی به حاضران در سالن ارائه نشده بود و این اجرا تا حدی باعث سردرگمی آن‌ها نیز شد.

 

اعضای کوچه‌نوازان موسیقی شادی برای مخاطبان کنسرت چارتار اجرا کردند و کنسرت کوچک آنها با تشویق‌ها و استقبال حاضران همراه بود؛ اجرایی که با ادوات کوبه‌ای و آکاردئون همراه بود.

 

این اجرای شاد و در عین حال ساده مقدمه‌ای برای حضور اعضای گروه چارتار بر روی صحنه بود. خواننده گروه در سخنان ابتدایی خود مطرح کرد: سالی را که با شما شروع کنیم، معلوم است که چگونه تمام خواهد شد.

 

او همچنین گفت: چارتار کنسرت امشبش را به استاد محمدرضا شجریان تقدیم خواهد کرد.

 

چارتاری‌ها قطعاتی از آلبوم‌های "باران تویی" و "جاده می‌رقصد" را برای این کنسرت انتخاب کرده بودند که با همخوانی مداوم حاضران همراه بود.

 

کوروش بابایی، نوازنده کمانچه نیز در این اجرا اعضای گروه را همراهی کرد و آرش مقدم (درامز)، اشکان آبرون (کیبورد) و کیان ایرجی (گیتار الکتریک) در این اجرا ساز زدند.

 

سروش صحت نیز به عنوان مهمان در این کنسرت حضور داشت و خواننده چارتار این هنرمند را یک دوست عزیز و عجیب خطاب کرد.

 

آرمان گرشاسبی، آرش فتحی، احسان حائری و آئین احمدی فر اعضای گروه چارتار هستند که از سال ٩٠ فعالیت خود را در زمینه موسیقی تلفیقی در این گروه آغاز کردند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131