کنسرت «سیر» تکرار می‌شود/ سفر «همساز» به سه کشور اروپایی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 896

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کنسرت «سیر» تکرار می‌شود/ سفر «همساز» به سه کشور اروپایی

کنسرت «سیر» تکرار می‌شود/ سفر «همساز» به سه کشور اروپایی
کنسرت «سیر» تکرار می‌شود/ سفر «همساز» به سه کشور اروپایی

موسیقی هنری ایران: نوازنده و آهنگساز پیشکسوت موسیقی ایرانی ضمن تشریح تازه‌ترین فعالیت های موسیقایی خود از برگزاری تور کنسرت های اروپا در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد.

مسعود شعاری که چندی پیش در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر با برگزاری کنسرت «سیر» یکی از پرتماشاگرترین اجراهای این دوره از جشنواره را رقم زد درگفتگو با خبرنگار مهر درباره تازه‌ترین فعالیت های موسیقایی خود اینگونه گفت: طبق صحبت‌هایی که انجام گرفته بنا بر این است که در ادامه برگزاری کنسرت «سیر» که خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی تماشاگران مواجه شد، کنسرت های دیگری را با همین محتوا برگزار کنیم که هم اکنون در مرحله برنامه ریزی قرار دارد و امیدوارم با مشخص شدن تاریخ دقیق این کنسرت‌ها بتوانیم اطلاع رسانی دقیق تری را به مخاطبان ارائه دهیم.

وی درباره کنسرت های پیش‌روی گروه «همساز» نیز توضیح داد: برنامه ریزی هایی برای برگزاری کنسرت در چند کشور اروپایی با همراهی گروه «همساز» انجام گرفته که طی آن تریوی عود، سه تار، طبلا و گیتار ،سه تار، طبلا با همراهی درشن آنند، بنده و پسرم سینا شعاری در قالب کنسرت های مختلف به مخاطبان ارائه می شود. اجرای این برنامه های زنده که از اردیبهشت ماه سال آینده آغاز می شود از کشورهای هلند، اتریش و آلمان شروع می شود.

خالق آلبوم «سیر» افزود: البته این اجراها صرفا به اجرای قطعات منتخب قبلی محدود نمی شود بلکه چند قطعه جدید متناسب با حال و هوای کنسرت نیز برای مخاطبان اجرا می‌شود و امیدوارم این فضایی که برای کنسرت های اروپا طراحی کردیم مورد توجه علاقه مندان موسیقی ایرانی قرار بگیرد.

مسعود شعاری از نوازندگان تخصصی سه تار است. او با مکاتب مختلف سه‌تار نوازی قدما مانند ابوالحسن صبا، سعید هرمزی، یوسف فروتن و احمد عبادی آشناست. شعاری تاکنون شاگرد هنرمندان صاحب‌نامی چون محمدرضا لطفی، حسین علیزاده و داریوش طلایی بوده است. یکی از ویژگی‌های آثار شعاری تجربیاتی است که در عرصه موسیقی تلفیقی داشته است.

تازه ترین فعالیت این آهنگساز در حوزه اجراهای زنده مربوط به اجرای کنسرت «سیر» با همراهی کریستف رضاعی یکی دیگر از خالقان آلبوم «سیر» و ارکستر سمفونیک تهران به رهبری بردیا کیارس در روز یکشنبه ۲۵ بهمن ماه امسال بود که این اجرای زنده با استقبال قابل توجه مخاطبان روبه رو شد.

هشتم اسفند نود و چهار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131