ویژه‌برنامه رادیو ایران برای جشن تولد شهرام ناظری

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی فجر 94 بازدید: 3310

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ویژه‌برنامه رادیو ایران برای جشن تولد شهرام ناظری

موسیقی هنری ایران: به مناسبت تولد شهرام ناظری، تصنیفی از او پخش و کارنامه هنری او بررسی می‌شود.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، یدالله گودرزی - مدیر گروه اندیشه و فرهنگ رادیو ایران - با اعلام این خبر گفت: "کافه هنر" مجله فرهنگی رادیو ایران است و تاکنون با برپایی غرفه و برنامه‌سازی محیطی و در محل برگزاری رویدادهای هنری، جشنواره‌های تئاتر و فیلم فجر را پوشش داده است.

وی ادامه داد: "کافه هنر" رادیو ایران رویدادهای جشنواره موسیقی فجر را پوشش می‌دهد.

گودرزی تصریح کرد: امشب با شهرداد روحانی، لوریس چکناواریان گفتگو می‌شود و مروری بر اجرای کریستف رضاعی و مسعود شعاری می شود و قطعه‌ای از آلبوم سیر او پخش می شود.

همچنین در بخش موسیقی بومی به موسیقی کردی می‌پردازیم و به بهانه اجرای کامکارها در تالار وحدت، رویدادهای سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر بررسی می شود.

این برنامه هرشب ساعت 20 از موج fm ردیف 90 مگاهرتز پخش می شود و رضا مهدوی کارشناس، مهدی طهماسبی گوینده، تینا میرکریمی گزارشگر، زهره سربازی هماهنگی و ریحانه یزداندوست تهیه کننده آن هستند.

بیست و پنجم بهمن نود و چهار

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131