گزارشی از اجرای گروه پالت

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی فجر 94 بازدید: 3396

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گزارشی از اجرای گروه پالت

گزارشی از اجرای گروه پالت
گزارشی از اجرای گروه پالت

موسیقی هنری ایران: گروه «پالت» در جشنواره موسیقی فجر در حالی روی صحنه رفت که یکی از قطعات موسیقی خود را به نوید محمدزاده - برنده سیمرغ بلورین نقش مکمل مرد - و یک قطعه دیگر را به مردمی تقدیم کرد که قیافه شهرهای‌شان به‌دلیل جنگ تغییر کرده است.

به گزارش خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، گروه موسیقی «پالت» که کار خود را با انتشار چند تک آهنگ آغاز کرد و سپس با انتشار دو آلبوم موسیقی «آقای بنفش» و «شهر من بخند» به شهرت رسید، تا کنون علاوه بر شهرهای مختلف ایران، در آمریکا و شهرهایی از اروپا مانند پاریس، کلن، میلان، آمستردام، گوتنبرگ و استکهلم کنسرت‌هایی را داشته است.

این گروه در اجرای شامگاه گذشته‌اش در برج میلاد که نخستین اجرا در قالب جشنواره موسیقی فجر در این محل بود، قطعاتی را مانند لیلی، شهر من بخند، برادرا، نرو بمان، شباهنگام، خانه به دوش، آبی، سال تا سال و نیمی از ما را روی صحنه برد و با استقبال و همراهی مخاطبان پرشمارش مواجه شد.

امید نعمتی - خواننده پالت - که در میان قطعات سخن می‌گفت، با اشاره به اجرای تنبک‌نوازی در ابتدای برنامه، یادآوری کرد که این اجرا جزو برنامه‌های جشنواره موسیقی فجر و با هدف آشنایی با یک نوازنده در کنار گروه‌های موسیقی است. همچنین هنرمند تنبک‌نوازی که امشب برنامه اجرا کرد، از شهر شیراز آمده است.

او در بخشی دیگر نیز به گروهی از کودکان کار که به کنسرت پالت آمده بودند، سلام کرد و خطاب به آن‌ها گفت، امیدوارم در آینده موزیسین شوید.

خواننده گروه پالت پیش از اجرای قطعه «نیمی از ما» آن را به نوید محمدزاده که در جشنواره فیلم فجر امسال توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را آن خود کند، تقدیم و اظهار کرد: من و نوید در یک دانشگاه بودیم و او در این سال‌ها توانست با زحمت زیاد به موفقیت برسد.

یک قطعه دیگر که از سوی این گروه موسیقی تقدیم شد، «برادرا» بود که نعمتی پیش از اجرای آن گفت: عواملی مانند جنگ، بیماری و مهاجرت چهره‌ی برخی شهرها را تغییرداده‌اند. ما این قطعه را به کسانی تقدیم می‌کنیم که براثر همین مسائل، قیافه شهرشان عوض شده و دیگر شبیه شهر آن‌ها نیست.

«نرو بمان» پایان‌بخش این کنسرت بود که بخش‌هایی از آن با تشویق ادامه‌دار مخاطبان، چندبار اجرا شد.

از جمله هنرمندانی که به کنسرت پالت آمده بودند، می‌توان به سجاد افشاریان - نویسنده و بازیگر تئاتر -، دارا دارایی - نوازنده گیتار الکترونیک -، هانا کامکار - نوازنده و خواننده - و آرمان گرشاسبی - خواننده - اشاره کرد.

هنرمندان گروه موسیقی «پالت» عبارتند از: روزبه اسفندارمز (کلارینت)، داریوش دهقانی‌آذر (کنترباس)، مهیار طهماسبی (ویولنسل)، کاوه صالحی (گیتار)، سردار سرمست (آکاردئون)، محمدامین طاهری (درامز) و امید نعمتی (خواننده).

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131