گزارشی از سومین روز جشنواره موسیقی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی فجر 94 بازدید: 3477

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گزارشی از سومین روز جشنواره موسیقی
گزارشی از سومین روز جشنواره موسیقی
گزارشی از سومین روز جشنواره موسیقی

سخنگوی وزارت امور خارجه بی‌حاشیه آمد

موسیقی هنری ایران: سومین روز از برگزاری سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر در حالی برگزار شد که تعدادی از مدیران غیر هنری از جمله سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در برخی از برنامه ها حضور پیدا کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، سومین روز از برگزاری سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر در حالی روز جمعه ۲۳ بهمن ماه برگزار شد که تعدادی از مدیران از جمله سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در برخی از برنامه ها حضور پیدا کردند.

حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از جمله مردان سیاسی بود که با در دست داشتن بلیت خریداری شده سامانه های فروش بلیت جشنواره به تماشای کنسرت گروه «وزیری» به سرپرستی کیوان ساکت و خوانندگی سالار عقیلی نشست. وی مانند یکی از مخاطبان به صورت غیررسمی همراه با خانواده اش به تماشای این کنسرت نشست.

دوربین های صدا و سیما و پلاتوهای بی موقع

یکی از موارد عجیب و غریبی که غیر از تصویربرداری مستمر تماشاگران با تلفن همراه در کنسرت شب گذشته سالار عقیلی و کیوان ساکت دیده شد حضور بی موقع خبرنگار صدا و سیما در تالار اجرا و اجرای پلاتوی گزارش با نور زیاد دوربین فلیمبرداری و صدای بلند وی هنگام برگزاری کنسرت بود که این اقدام باعث واکنش تعدادی از تماشاگران و اعتراض آنها شد. اما با وجود تایید فیلمبردار نسبت به این اشتباه انجام گرفته اما خبرنگار صدا و سیما اصرار داشت با وجود به هم ریختن تمرکز تماشاگران گزارش در حین اجرای زنده تهیه شود.

خوش آمدگویی به تماشاگران با صدای دوبلور پیشکسوت

اولین آنونس صوتی سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر سرانجام در کنسرت پایانی روز سوم جشنواره با صدای ابوالحسن تهامی دوبلور پیشکسوت رونمایی شد.

در این قطعه صوتی کوتاه که به مناسبت برگزاری این دوره از جشنواره توسط تیم تبلیغاتی جشنواره تولید شده گوینده به تماشاگران شرکت کننده در برنامه خوش آمد می گوید.

 همکاری کارکنان تالارهای وحدت و رودکی با خبرنگاران

کارکنان روابط عمومی، حراست و راهنمایان فرهنگی تالار وحدت هم طی روزهای برگزار شده جشنواره  به ویژه در کنسرت گروه های «وزیری» و «خورشید» همکاری مساعدی با خبرنگاران و عکاسان داشتند این در حالی است که تالار رودکی نیز یکی از منظم ترین تالارهای میزبان جشنواره از ابتدای برگزاری جشنواره تا پایان روز سوم بود.

کنسرت سالار عقیلی رکوردار پرعکاس ترین کنسرت جشنواره

بیش از ۳۰ عکاس از رسانه ها و مجموعه های تصویری جمعه شب برای پوشش تصویری کنسرت کیوان ساکت و سالار عقیلی در تالار وحدت حضور پیدا کرده بودند به طوری که گوشه های راست و چپ بالکن اول تالار مملو از عکاسان بود.

تذکر خشمگینانه تماشاگر به عکاس

هنگام اجرای بخشی از کنسرت «تریو ایروان» از کشور ارمنستان زمانی که یکی از عکاسان با دوربین خود مشغول عکاسی از کنسرت بود به یکباره یکی از تماشاگران با حالتی بسیار خشمگینانه که ثانیه هایی از برنامه را نیز تحت تاثیر قرار داد به سمت عکاس رفت و از وی خواست تا دیگر عکاسی نکند.

شدت خشم و عصبانیت تماشاگر یاد شده که در ردیف اول تالار رودکی نشسته بود به حدی بود که آقای عکاس ثانیه های را بهت زده به این مخاطب نگاه می کرد که در نهایت با درخواست راهنمای تالار محل را ترک کرد.

مهمانان روز سوم جشنواره سی و یکم

لوریس چکناوریان، میلاد کیایی، شهرام گیل آبادی، فرزاد طالبی، زیدالله طلوعی، میلاد عمرانلو، رازمیک اوحانیان، علی پویان از جمله افرادی بودند که به تماشای کنسرت های مختلف روز سوم جشنواره در تالارهای رودکی و وحدت نشستند.

بیست و چهارم بهمن نود و چهار

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131