علی رهبری اجازه پخش لوگو جشنواره موسیقی فجر را نداد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی فجر 94 بازدید: 3575

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

علی رهبری اجازه پخش لوگو جشنواره موسیقی فجر را نداد

علی رهبری اجازه پخش لوگو جشنواره موسیقی فجر را نداد
علی رهبری اجازه پخش لوگو جشنواره موسیقی فجر را نداد

موسیقی هنری ایران: اجرای افتتاحیه جشنواره موسیقی فجر در حالی چهل دقیقه تاخیر داشت که گفته می شود عدم اجازه پخش لوگو جشنواره توسط علی رهبری، دلیل این اتفاق بوده است.

اجرای افتتاحیه جشنواره موسیقی فجر قرار بود تا توسط ارکستر سمفونیک تهران ساعت 21 در تالار وحدت روی صحنه برود. اما مخاطبان این اجرا شاهد تاخیر چهل دقیقه ای در آغاز این مراسم بودند.

گفته می شود قرار بود ه تا لوگو جشنواره به همراه جزییاتی دیگر از جشنواره سی و یکم در این کنسرت پخش شود که این اقدام ستاد برگزاری با ممانعت علی رهبری مدیر هنری و رهبر ارکستر سمفونیک تهران مواجه می شود. به همین خاطر در روند برگزاری مراسم، اختلال ایجاد شده و باعث تاخیر 40 دقیقه ای در برگزاری این کنسرت می شود.

شنیده می شود علی رهبری و حمیدرضا نوربخش طی روزهای گذشته به اختلافاتی برخورده اند. علی رهبری چندی پیش نسبت به برخی امور تبلیغاتی ستادبرگزاری جشنواره موسیقی فجر انتقاد کرده بود و در ادامه هم خبر از انصراف از خانه موسیقی را داده بود.

علی رهبری در آغاز اجرا هم به طعنه به کمبود بروشور اشاره کرد و گفت: «چون بروشور را دست شما نمی بینیم مجبورم قبل از اجرای قطعات خودم توضیح بدهم». این گفته رهبری در حالی بیان می شود که مخاطبان حاضر در سالن بروشور اجراهای تالار وحدت جشنواره موسیقی فجر را در دست داشتند. البته به نظر می رسید تعداد بروشورهای توزیع شده در سالن به اندازه کافی نبود.

جشنواره موسیقی فجر دقایقی پیش توسط ارکستر سمفونیک تهران و با اجرای قطعه «نینوا» حسین علیزاده رسما افتتاح شد. این رویداد موسیقایی تا یکم اسفند نیز به ریاست حمیدرضا نوربخش ادامه خواهد داشت.

بیست و دوم بهمن نود و چهار

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131