کنسرت "پریشاد" در جشنواره فجر برگزار می شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی 94 بازدید: 2063

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کنسرت "پریشاد" در جشنواره فجر برگزار می شود

موسیقی هنری ایران: کنسرت گروه موسیقی "پریشاد" به سرپرستی پریچهر خلوتی در بخش جنبی بیست و ششمین جشنواره موسیقی فجر اجرا می شود.

سرپرست این گروه موسیقی ضمن اعلام این خبر در توضیح جزئیات برگزاری این کنسرت به خبرنگار مهر گفت : در این کنسرت دو اجرا خواهیم داشت که یکی ویژه بانوان است ودر این اجرای عمومی مهرداد شهسواری به عنوان خواننده و رضا تاجبخش تنظیم قطعات را به عهده دارد .

پریچهر خلوتی در ادامه به قطعاتی که در این کنسرت اجرا می شود اشاره کرد و گفت : دو قطعه از آثار جدید خودم اجرا خواهد شد و همچنین قطعه "ای ایران" ساخته محمد سریر که در گذشته با آواز محمد نوری اجرا شده است به روی صحنه خواهد رفت . بخش دیگر این اجرا به برخی قطعات در مایه اصفهان و آثاری از بابک بیات اختصاص دارد.

وی در پایان افزود : البته در اجرای ویژه بانوان دو قطعه شاد به اضافه مجموع قطعاتی که برای اجرا در نظر گرفته ایم به روی صحنه خواهد رفت.

دهم دی ماه هشتاد و نه

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131