محمدرضا درویشی: به طرح‌ها و پیشنهاداتم اعتنا نمی‌شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی محلی بازدید: 1609

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

محمدرضا درویشی: به طرح‌ها و پیشنهاداتم اعتنا نمی‌شد

محمدرضا درویشی: به طرح‌ها و پیشنهاداتم اعتنا نمی‌شد

محمدرضا درویشی: به طرح‌ها و پیشنهاداتم اعتنا نمی‌شد
محمدرضا درویشی: به طرح‌ها و پیشنهاداتم اعتنا نمی‌شد

مؤلف دائره‌المعارف سازهای ایران درباره علل استعفای خود از تمامی سمت‌هایش گفت: به هیچ‌کدام از طرح‌ها و پیشنهاداتم توجهی نمی‌شد.

محمدرضا درویشی در توضیح استعفای خود از تمامی مسئولیت‌هایش به خبرنگار ایلنا گفت: سمت‌هایی که من عهده‌دار آن‌ها بودم شامل بنیاد پژوهشی هنر و موسیقی قزوین (اولین پژوهشکده موسیقی ایران)، مشاور عالی جشنواره موسیقی آینه‌دار و مسئول بخش موسیقی نواحی جشنواره موسیقی جوان بود. البته مدتی هم دبیر جشنواره موسیقی آینه‌دار بودم که این سمت را به خانم مریم قره‌سو واگذار کردم و خودم به عنوان مشاور عالی جشنواره انتخاب شدم.

او ادامه داد: به دلیل اینکه هیچ مشاوره‌ای درباره جشنواره موسیقی‌ آینه‌دار با من انجام نمی‌شد از این سمت استعفا دادم. همچنین به دلیل اینکه به پیشنهادات و طرح‌هایی‌ که برای جشنواره آینه‌دار ارائه کرده و حتی هشدارهایی که به این جشنواره داده بودم؛ توجهی نشد درحالی‌که این جشنواره نزدیک به برگزاری است.

این آهنگساز و پژوهشگر درباره ادامه همکاریش با موزه موسیقی نیز گفت: به موزه موسیقی ایران سال‌ها کمک کردم و آرشیو ساز‌هایم که شامل ۱۳۰ تا ۱۴۰ ساز بود را به آنجا اهدا کردم همچنین ارتباطاتی بین موزه موسیقی و شهرستان‌ها ایجاد کردم تا بتوانند از آن‌ها ساز خریداری کنند؛ اما در حال حاضر ارتباطی با این موزه نیز ندارم و آن را واگذار کرده‌ام.

درویشی افزود: با توجه به شلوغی معرکۀ موسیقی، خلوت‌گزینی را به غوغاگزینی ترجیح دادم.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131