بودجه انتشار صد فیلم موسیقی نواحی هنوز تامین نشده

Posted in گفت و گوهای ویژه بازدید: 175

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بودجه انتشار صد فیلم موسیقی نواحی هنوز تامین نشده

بودجه انتشار صد فیلم موسیقی نواحی هنوز تامین نشده

بودجه انتشار صد فیلم موسیقی نواحی هنوز تامین نشده
بودجه انتشار صد فیلم موسیقی نواحی هنوز تامین نشده

زمان انتشار مشخص نیست

مجموعه صد فیلم از صد هنرمند موسیقی نواحی کشورمان که سیزده سال قبل تولید شده به دلیل مشکل تامین نشدن بودجه، همچنان امکان انتشار ندارد.

بهرام جمالی (مدیرعامل انجمن موسیقی ایران) به خبرنگار ایلنا گفت: فیلم‌های مربوط به هنرمندان موسیقی نواحی که شامل صد فیلم 30 دقیقه‌ای می‌شود، در انجمن موسیقی ایران نگهداری می‌شوند و دلیل اینکه تاکنون منتشر نشده‌اند صرفا بحث‌های مالی بوده است.

وی در ادامه افزود: انتشار چنین مجموعه‌ای بودجه مناسبی می‌خواهد که ما برای تامین آن در تلاش هستیم. پیگیر این هستیم که روی فیلم‌ها تدوین مجددی صورت بگیرد؛ آقای حمیدرضا اردلان که این فیلم‌ها را در سال 83 تهیه کرده، معتقد است این مجموعه به تدوین دوباره نیاز دارد تا قابلیت انتشار پیدا کند.

جمالی همچنین عنوان کرد: هنوز بر آورد مالی هزینه انتشار این مجموعه را انجام نداده‌ایم. باید ابتدا این فیلم‌ها را بررسی کنیم و ببینیم چه تعداد از آنها قابلیت انتشار دارند و چه تعدادشان را نمی‌شود منتشر کرد. آقای اردلان نیز باید فیلم‌ها را بازبینی کنند. این مجموعه؛ پروژه‌ای است که باید پوشه‌ای جداگانه برای آنها باز کرد و ما هنوز چنین پوشه‌ای را برای این کار باز نکرده‌ایم.

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران درباره زمانبندی انتشار این مجموعه نیز گفت: نمی‌شود زمان مشخصی را برای انتشار این مجموعه فیلم‌ها اعلام کرد. اعلام کردن زمانبندی برای انتشار این کارها به عوامل مختلفی چون شرایط اجتماعی و بودجه و برخی مسائل دیگر بستگی دارد. این شرایط هم به یک‌باره مهیا نمی‌شود و باید همه مسایل را لحاظ و اولویت‌بندی کرد و سپس مدلی برای انتشار ذره ذره فیلم‌ها پیدا کرد.

وی افزود: بحث اول ما این است که انتشار این مجموعه را به صورت یک طرح تفکیکی جداگانه به وزارتخانه بفرستیم تا بودجه‌ای برای آن درنظر گرفته شود. فاز بعدی کار نیز احتمالا با همکاری بخش خصوصی خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131