برای تولید آلبوم پول نداریم/کم‌کم از مسئولان دولتی ناامید می‌شویم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گوهای ویژه بازدید: 375

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برای تولید آلبوم پول نداریم/کم‌کم از مسئولان دولتی ناامید می‌شویم

برای تولید آلبوم پول نداریم/کم‌کم از مسئولان دولتی ناامید می‌شویم

برای تولید آلبوم پول نداریم/کم‌کم از مسئولان دولتی ناامید می‌شویم
برای تولید آلبوم پول نداریم/کم‌کم از مسئولان دولتی ناامید می‌شویم

پیشکسوت موسیقی قشقایی از کم توجهی هایی بخش دولتی نسبت به هنرمندان این عرصه در زمینه بیمه و مستمری و همچنین ضبط و ثبت موسیقی نواحی انتقاد کرد.

علیرضا شهبازی خواننده و پیشکسوت موسیقی قشقایی با انتقاد از اینکه فقط در زمان جشنواره‌های یادی از فعالان موسیقی نواحی می‌شود به خبرنگار مهر گفت: متاسفانه شرایط به گونه ای است که تا وقتی از ما در جشنواره یا رویدادی مرتبط با موسیقی نواحی دعوت نکنند و در همان فرصت کوتاه هم فقط می توانی برنامه یا قطعه ای را اجرا کنی، کسی نه احوالی از ما می گیرد و نه جویای این است که بخواهند از ما و هنری که داریم آلبومی تولید کنند. البته در این بین کسانی هستند که انصافا در طول سال با ما تماس می‌گیرند و هر از چندگاهی جویای احوال ما می شوند.

وی ادامه داد: در این مدت غیر از حضور در سومین فستیوال موسیقی نواحی «آینه دار» فعالیت دیگری در موسیقی نداشتم ولی بسیار دوست دارم کارهایی را در زمینه موسیقی قشقایی به سرانجام برسانم، اما گویا کمبود منابع مالی اجازه چنین کاری را به ما نمی‌دهد. البته این بی انصافی محض است که بخواهم تقصیرها را گردن مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فیروزآباد که من در آنجا سکونت دارم بیندازم زیرا این بزرگوار به قدری تمایل به انجام کارهای انجام نشده دارد که برای ما بسیار جالب توجه است اما حیف که کمبود منابع مالی اجازه چنین کاری را به او نمی دهد.

این خواننده صاحب نام موسیقی قشقایی به گردآوری تعدادی از نغمه ها و ملودی های مربوط به موسیقی قشقایی اشاره کرد و گفت: مدتی است درصدد گردآوری این آثار در قالب یک آلبوم  هستم که متاسفانه مشکلات بودجه روند کار را متوقف کرده و بعید می دانم کسی بخواهد در جریان جمع‌آوری این آثار به ما کمک کند. دست ما واقعا برای تولید چنین کارهایی خالی است و این موضوع کاملا واضحی که رییس اداره شهرستان محل اقامتم با بودجه محدودی که در اختیار دارد نتواند به ما در این مساله کمک کند.

شهبازی در بخش پایانی صحبت های خود بیان کرد: به تازگی استاد محمدرضا درویشی تلاش هایی را برای کارهای بیمه ای و مستمری ما انجام داد که با وجود تمام تلاش های انجام گرفته راه به جایی نبرد و گویا همان مستمری که می توانیم به صورت ماهانه از وزرات فرهنگ ارشاد اسلامی بگیریم برای ما ممکن نیست در حالیکه توجه به چنین موضوعی کار چند دقیقه مسئولان است که گویا آنهم میسر نیست. به هر حال من هم مانند هم‌نسلانم تلاش می کنم در سکوت کامل به کارم مشغول باشم و در حفظ و نگهداری موسیقی اصیل مملکتم تلاش کنم هر چند می دانم این کم‌توجهی همواره وجود داشته و دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131