اشعار خاص عاشقانه رضا یزدانی در گوش اصفهانی‌ها پیچید

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی پاپ بازدید: 1845

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اشعار خاص عاشقانه رضا یزدانی در گوش اصفهانی‌ها پیچید

اشعار خاص عاشقانه رضا یزدانی در گوش اصفهانی‌ها پیچید
اشعار خاص عاشقانه رضا یزدانی در گوش اصفهانی‌ها پیچید

رضا یزدانی با اجرای کنسرت در اصفهان یاد و خاطرات آهنگ‌هایی که مخاطبانش از او درخواست کرده بودند را برای آن‌ها زنده کرد و شبی متفاوت را رقم زد.

 به گزارش ایسنا؛ تالار رودکی اصفهان میزبان هنرنمایی رضا یزدانی بود تا یاد و خاطره‌هایی که هر کس با آهنگ‌های این خواننده محبوب به ویژه آلبوم "ساعت‌ها خوابن" داشت، تجدید شود.
 
رضا یزدانی با ورودش آهنگ "این روزا" را خواند و از گیج و غمگین و بی‌تاب بودن و درد بی‌سرانجام سخن گفت. اما سپس رو به جمعیت کرد و گفت: وقتی هستین خوب خوبم.
 
بازی با کلمات و اشعار خاص عاشقانه که از جمله ویژگی‌های منحصربه‌فرد یزدانی است، دومین آهنگ او آغاز شد:  با یه چاقو توی کتفم می گذرونم زندگی رو/ من دارم ادامه میدم خودم و به خاطر تو.
 
پس از آن قطعه هذیون خوانده شد و سپس "از یخبندونای قطبی چشمات" و "تونل کندوان نگاه تو" صحبت کرد و بعد از دلتنگی اش گفت: هنوز دلم واسه تو تنگ میشه/ هنوز بی تو درگیره عذابم/ ببین ساعت خوابیده اما/ من از دوریت نمیتونم بخوابم.
 
بعد از اتمام این آهنگ، یزدانی گیتار خودش را برداشت و گفت: من خیلی آهنگ‌های مختلفی خواندم اما یکی از آن‌ها برای من جایگاه خاصی دارد که می‌دانم برای شما هم آن جایگاه را پیدا کرده است. سپس شروع به خواندن کرد و یک دست تمام سالن با او شعرش را می‌خواندند: آگه عاشقت نبودم/ پا نمی‌داد این ترانه/ بی‌خیال بدبیاری/ زنده‌باد این عاشقانه.
 
پس از آن قطعاتی از حافظ همچون الا یا ای‌ها الساقی را خواند. "مهتاب تو فانوس"، "سیگار پشت سیگار"، "رفت که رفت"، "برزخ" و "حرف‌های بی‌مخاطب" از دیگر آهنگ‌هایی بود که رضا یزدانی برای اصفهانی‌ها اجرا کرد.
 
آخرین آهنگی که این خواننده اجرا کرد خلیج‌فارس بود: خلیج‌فارس، خلیج ماست، از آغاز زمین اینجاست/
همیشه فارس می‌مونه، تا خون توی رگای ماست.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131