برگزاری تور موسیقی در بیستون به تعویق افتاد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 650

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برگزاری تور موسیقی در بیستون به تعویق افتاد

برگزاری تور موسیقی در بیستون به تعویق افتاد
برگزاری تور موسیقی در بیستون به تعویق افتاد

مدیر پایگاه میراث جهانی بیستون از به تعویق افتادن تور کنسرت موسیقی در این مجموعه ثبت جهانی شده خبر داد.

 حسین راعی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: پیش از این قرار بود تور موسیقی سنتی در مجموعه تاریخی و ثبت جهانی شده بیستون از سوم تا هفتم شهریور ماه برگزار شود که به بنا به دلایلی برگزاری این تور به تعویق افتاده است.

وی ادامه داد: با توجه به تفاهمنامه‌ای که پایگاه‌های جهانی میراث فرهنگی کشور با این تور کنسرت منعقد کرده بود، قرار بر این بود که این کنسرت در تهران (کاخ گلستان) و کرمانشاه (کاروانسرای شاه عباسی بیستون) برگزار شود.

مدیر پایگاه میراث جهانی بیستون تاکید کرد: از آنجایی که برگزاری کنسرتِ این تور موسیقی در تهران با تاخیر مواجه شد، به تبع آن برگزاری آن در کرمانشاه نیز با تاخیراتی همراه شد.

«راعی» خاطرنشان کرد: در حال حاضر بنا داریم این تور موسیقی را در روزهای بین ۲۰ تا ۳۰ شهریور ماه در محل کاروانسرای بیستون که هم اکنون به هتل لاله بیستون تبدیل شده برگزار کنیم.

وی تاکید کرد: در این تور موسیقی پنج گروه حضور دارند که اجراهای مختلفی طی چند روز در بیستون خواهند داشت.

مدیر پایگاه میراث جهانی بیستون همچنین از برگزاری کارگاه بین المللی پایگاه های میراث جهانی در بیستون خبر داد و گفت: این کارگاه بین‌المللی نیز طی روزهای ۱۷  تا ۱۹ شهریور در بیستون برگزار خواهد شد.

«راعی» افزود: برگزاری تور موسیقی بیستون نیز به بعد از برگزاری این کارگاه بین‌المللی افتاده است.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131