آخرین خبرها از فاز جدید فعالیت‌های ارکستر فیلارمونیک کردستان

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 705

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آخرین خبرها از فاز جدید فعالیت‌های ارکستر فیلارمونیک کردستان

آخرین خبرها از فاز جدید فعالیت‌های ارکستر فیلارمونیک کردستان
آخرین خبرها از فاز جدید فعالیت‌های ارکستر فیلارمونیک کردستان

مدیر ارکستر فیلارمونیک کردستان ضمن معرفی اعضای هیات امنای این مجموعه موسیقایی از برگزاری اولین جلسه رسمی این ارکستر در تهران خبر داد.

مهدی احمدی مدیر ارکستر فیلارمونیک کردستان در گفتگو با خبرنگار مهر توضیح داد: خوشبختانه بعد از ۱۱ سال تلاش بی وقفه و حمایتی که از سوی استانداری و حوزه هنری استان کردستان انجام گرفته فعالیت های ارکستر فیلارمونیک کردستان وارد فاز جدیدی می شود به طوری که روز یکشنبه ۲۴ مرداد ماه اولین جلسه هیات امنا با حضور برخی از مقامات استانی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از هنرمندان در محل دفتر انجمن موسیقی در تهران برگزار می شود.

وی ادامه داد: عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان، امین مرادی رییس حوزه هنری استان کردستان، فرزاد طالبی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهرام جمالی مدیرعامل انجمن موسیقی ایران، محمدرضا درویشی، حمیدرضا اردلان، نادر مشایخی، هوشنگ کامکار  و بنده از جمله افرادی هستیم که در اولین جلسه هیات امنای ارکستر فیلارمونیک کردستان حضور پیدا می کنند و این برای مجموعه ما باعث مسرت و خوشحالی است که چنین افرادی در فاز جدید فعالیت های ما حضور دارند.

احمدی در پایان بیان کرد: در این جلسه مباحث مختلفی چون بودجه، نحوه برنامه ریزی کوتاه مدت و بلندمدت و رپرتوارهای آینده ارکستر فیلارمونیک کردستان مورد بررسی قرار می گیرد که با توجه به حضور هنرمندان ارزنده ای که در مجموعه هیات امنا در کنار مدیران ارشد استانی و وزارت ارشاد حضور دارند تصور می کنم جلسه پرباری خواهد بود. البته با توجه به برنامه ریزی هایی که انجام گرفته بنا داریم در آینده ای نزدیک این جلسات در استان کردستان نیز برگزار شود.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131