دیدگاه سیدمحمود دعایی درباره لغو کنسرت‌ها

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 1157

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دیدگاه سیدمحمود دعایی درباره لغو کنسرت‌ها

دیدگاه سیدمحمود دعایی درباره لغو کنسرت‌ها
دیدگاه سیدمحمود دعایی درباره لغو کنسرت‌ها

حجت‌الاسلام والمسلمین محمود دعایی درباره لغو برخی کنسرت‌ها در کشور و عملکرد وزارت ارشاد معتقد است که مسوولان فرهنگی خوب عمل و به برخی دغدغه‌ها توجه کرده‌اند.

سیدمحمود دعایی - مدیرمسوول روزنامه اطلاعات - در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا درباره لغو برخی کنسرت‌ها و چگونگی حل مشکلات ناشی از اختلاف سلیقه دو دستگاه مسوول، گفت: آنچه تا کنون اتفاق افتاده، بیشتر ناشی از دخالت و اظهار نظر برخی مسوولان قضایی در بعضی استان‌ها بوده و نمی‌توان گفت که سیستم قضایی به‌شکل کلی با این موضوع مشکل دارد، بلکه مسوولانی با سلیقه‌هایی خاص، مشکلاتی را به‌وجود آورده‌اند.

او ادامه داد: در این زمینه، با برخورد متین و تأثیرگذاری که مسوولان فرهنگی تا کنون داشته‌اند، دوستان هم مجاب شدند که تحرکات‌شان عجولانه بوده و می‌توانستند به‌گونه‌ای دیگر عمل کنند.

وی همچنین اظهار کرد: دغدغه‌هایی هم در این حوزه می‌تواند وجود داشته باشد که توجه به آن‌ها و رعایت برخی مسائل، به آرامش جامعه و حل شدن بسیاری از پیچیدگی‌ها کمک می‌کند.

دعایی تأکید کرد: احساس من در مجموع، این است که مسوولان فرهنگی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه به زیبایی عمل و روشنگری‌های خوبی کرده‌اند. ضمن آن‌که آن‌ها به برخی دغدغه‌ها توجه دارند و نباید خیلی نگران بود.

مدیرمسوول روزنامه اطلاعات که در حاشیه اجرای کنسرت «سرود کهن» به خوانندگی حسام‌الدین سراج با خبرنگار ایسنا گفت‌وگو می‌کرد، توضیح داد: هر اجرایی که مجوز داشته باشد، قابل دیدن و بهره‌گیری است. آقای سراج نیز شخصیت و موقعیت ویژه‌ای دارد که فرد از هر نظر با اطمینان و علاقه خاص، در برنامه‌ی او حضور می‌یابد.

او با بیان این‌که ما به بزرگانی در حوزه موسیقی ارادت داریم، افزود: من استاد فرهاد فخرالدینی - موسیقی‌دان و رهبر ارکستر - را می‌شناسم و از گذشته به ایشان ارادت داشته و در برخی برنامه‌های او، توفیق حضور داشته‌ام. همچنین اگر مراسم شکوهمندی داشته‌ایم از ایشان دعوت کرده‌ایم، مثلا ساختمان جدید موسسه اطلاعات با اجرای موسیقی توسط ارکستری به رهبری او افتتاح شد که برنامه آبرومندانه‌ای بود.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131