عباس خسروی، نوازنده ویولن در بیمارستان سکته کرد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1721

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عباس خسروی، نوازنده ویولن در بیمارستان سکته کرد

عباس خسروی، نوازنده ویولن در بیمارستان سکته کرد
عباس خسروی، نوازنده ویولن در بیمارستان سکته کرد

عباس خسروی، نوازنده پیشکسوت ویولن وعضو ارکستر ملی است که به علت ناراحتی ریوی و تب و لرز به بیمارستان مراجعه کرد و پس از چند روز، دچار سکته مغزی شد.

پسرعموی این هنرمند در این‌باره به ایسنا گفت: او ۲۳ آذرماه به علت تب و لرز و ناراحتی ریوی به اورژانس بیمارستان مراجعه کرد و به اصرار خانواده، او را در بخش بستری کردند. پس از چند روز، حال او بد شد و با وجود این‌که تحت درمان بود، سکته مغزی کرد.

رضا خسروی اظهار کرد: دخترش گفته که پس از مراجعه این هنرمند به اورژانس، به او آمپول‌هایی را تزریق کردند که احتمال می‌رود باعث بدتر شدن حال او شده باشد. پس از سکته مغزی، مسئولان بیمارستان نسبت به انتقال او به ICU مقاومت کردند و با اصرار بسیار زیاد همسرش، این کار را انجام دادند. حتی او را در این چند روز، به حمام هم نبردند و اجازه ملاقات به همسرش نداده‌اند. سطح هشیاری او اکنون به ۷ رسیده است.

او با بیان این‌که عباس خسروی یک نوازنده ملی است، گفت: چرا باید گوشه تخت بیفتد و کسی به او نگاه نکند؟ با وجود پیگیری‌های ما، رئیس بیمارستان تا کنون توجهی به این موضوع نکرده است. او بازنشسته فرهنگی است و سقف اعتبار بیمه او کم است.

وی ادامه داد: ما از طریق خانه موسیقی، موسسه هنرمندان پیشکسوت و دفتر موسیقی وضعیت ایشان را پیگیری کردیم. خانه موسیقی از ما اسنادی را مانند کپی شناسنامه خواست و گفت، تلاش می‌کنند بیمه او را عوض کنند تا سقف اعتبارش بالاتر برود. آقای فرهاد فخرالدینی (رهبر سابق ارکستر ملی ایران) نیز پیگیر وضعیت ایشان است و گفته با آقای مرادخانی (معاون امور هنری وزارت ارشاد) در این‌باره صحبت کرده است.

پسر عموی این نوازنده اضافه کرد: من با آقای طالبی (مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد) نیز تلفنی صحبت کردم و او گفت، کاری برای او انجام خواهیم داد. عباس خسروی با وجود داشتن ۷۵ سال سن، تا سه هفته قبل از مراجعه به بیمارستان سرپا بود و با ارکستر ملی همکاری می‌کرد.

الناز خسروی - دختر این هنرمند - نیز وضعیت پدرش را برای ایسنا این‌گونه تشریح کرد: ایشان ۲۳ آذرماه در بیمارستان رسول اکرم (ص) بستری شد. یک‌بار تب و لرز کرد. چند روز حالش خوب بود و برای اجابت مزاج دارویی به او ندادند. وقتی حالش بد شد، دارویی به او دادند که حالش را بدتر کرد و دو یا سه آمپول به او تزریق کردند که باعث شد دهانش کف کند. حالش بدتر شد و او را به بخش مراقبت‌های ویژه نمی‌بردند و می‌گفتند، باید او را انتقال بدهید و ما نیز گفتیم مریض ما همین‌جا حالش بد شده و باید در همین‌جا درمان شود. ما خیلی اذیت شدیم تا او را به بخش آی‌سی‌یو بردند.

به گزارش ایسنا، عباس خسروی نوازنده ویولن و متولد سال ۱۳۲۰ است. خسروی درجه دو هنری دارد و نوازنده ارکستر ملی است. او برادر گیتی خسروی - استاد آواز - است و سابقه فعالیت در رادیو و تدریس در رشته موسیقی را در کارنامه هنری خود دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131