داوری «جایزه باربد» تغییر می‌کند/ تازه‌ترین خبرها از موسیقی فجر

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1490

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

داوری «جایزه باربد» تغییر می‌کند/ تازه‌ترین خبرها از موسیقی فجر

داوری «جایزه باربد» تغییر می‌کند/ تازه‌ترین خبرها از موسیقی فجر

داوری «جایزه باربد» تغییر می‌کند/ تازه‌ترین خبرها از موسیقی فجر
داوری «جایزه باربد» تغییر می‌کند/ تازه‌ترین خبرها از موسیقی فجر

مدیر سی و دومین جشنواره موسیقی فجر در حاشیه بازدید از بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات از تغییر داوری «جایزه موسیقی باربد» خبر داد.

حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی و مدیر سی و دومین جشنواره موسیقی فجر در گفتگو با خبرنگار مهر توضیح داد: تمام تلاش من و همکارانم در ستاد برگزاری جشنواره موسیقی فجر این است که تمام اتفاقات جشنواره حول محور «جایزه باربد» اتفاق بیفتد و این مهمترین رویکردی است که باید در برگزاری جشنواره موسیقی فجر به آن اهمیت داد و در جهت پررونق شدن آن حرکت کنیم.

وی ادامه داد: تمامی اهالی موسیقی باید بدانند که در طول سال هرگونه فعالیتی که انجام می‌دهند مورد رصد هیأت داوران جشنواره قرار می‌گیرد و ما در این راستا باید «جایزه باربد» را جذاب‌تر کنیم. به همین جهت سعی داریم تا با دیدگاه تازه‌تر و حضور هنرمندان فعال این عرصه در جهت تعالی و رشد آن قدم برداریم.

مدیرعامل خانه موسیقی با اشاره به تغییرات انجام گرفته در «جایزه باربد» اعلام کرد: نظر به پیشنهادها و انتقادهایی که دوستان هنرمند و تهیه‌کننده و ناشر درباره داوری جایزه موسیقی باربد داشتند ما با تجمیع این نظرات، تغییراتی را در نحوه داوری‌ها اعمال کردیم و عزیزان هنرمند در آینده مشاهده خواهند کرد که این تغییرات در جهت توجه به انتقادات سال گذشته است.

نوربخش در بخش پایانی صحبت‌های خود توضیح داد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته تا ۱۰ روز دیگر داوری بخش‌های مختلف «جایزه باربد» آغاز و در مدت یک هفته به ارزیابی آثار می‌رسیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131