دی‌کاپریو در نقش یک پیشگام موسیقی راک

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1385

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دی‌کاپریو در نقش یک پیشگام موسیقی راک

دی‌کاپریو» در نقش یک پیشگام موسیقی راک
دی‌کاپریو در نقش یک پیشگام موسیقی راک

لئوناردو دی‌کاپریو قرار است در فیلمی درباره «سم فیلیپس» بنیانگذار موسیقی راک نقش‌آفرینی کند.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین،  «دی کاپریو» که امسال پس از سال‌ها انتظار جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را کسب کرد، در فیلمی به اقتباس از رمان «سم فیلیپس: مردی که راک اند رُل را اختراع کرد» علاوه بر بازیگری، تهیه‌کنندگی نیز را بر عهده خواهد داشت.

«سم فیلیپس» تهیه‌کننده موسیقی بود که نقش مهمی در به وجود آمدن راک اند رول به عنوان یک سبک موسیقی پرطرفدار در دهه ۱۹۵۰ داشت. از طریق وی هنرمندان بااستعداد زیادی کشف شدند و اوج موفقیت او در راه‌اندازی حرفه‌ای «الویس پریسلی» در سال ۱۹۵۴ بود.

کمپانی فیلمسازی پارامونت حق ساخت این اقتباس سینمایی را در اختیار گرفته است و با «لئوناردو دی‌کاپریو» را نیز به عنوان بازیگر و همچنین تهیه‌کننده مشترک این فیلم به توافق رسیده است اما هنوز نویسنده و کارگردان فیلم مشخص نشده است.

«دی کاپریو» اولین‌بار در سال ۱۹۹۳ برای فیلم «یه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می‌ده» نامزد جایزه نقش مکمل اسکار شد و سپس در سال‌های ۲۰۰۵ )هوانورد)،‌ ۲۰۰۶ (الماس خونین)، ۲۰۱۴ (گرگ وال استریت) نیز مجددا نامزد اسکار بازیگری شد تا سرانجام امسال برای بازی در فیلم «بازگشته» موفق به کسب این جایزه مهم سینمایی شود.

پروژه جدید او که مستندی با موضوع تغییرات آب و هوایی با عنوان «پیش از طوفان» است، اخیرا در آمریکا اکران شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131