باب دیلن در مراسم اهدای جایزه نوبل حضور پیدا می‌کند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1459

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

باب دیلن در مراسم اهدای جایزه نوبل حضور پیدا می‌کند

باب دیلن در مراسم اهدای جایزه نوبل حضور پیدا می‌کند
باب دیلن در مراسم اهدای جایزه نوبل حضور پیدا می‌کند

دبیر آکادمی نوبل گفت: به اندازه کافی به آقای دیلن زنگ و ایمیل زده‌ایم و دیگر کافیست، من اصلا نگران نیستم و فکر می‌کنم که در مراسم اهدای جایزه نوبل حضور خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس به نقل از گاردین، سارا دنیوس دبیر دائمی آکادمی «نوبل» اعلام کرد که با نزدیک‌ترین همکار باب دیلن تماس گرفته و ایمیل فرستاده تا این خواننده 74 ساله جایزه قابل توجه 927740 دلاری خود را دریافت کند.

این خبر به دنبال جواب ندادن باب دیلن یک هفته پس از اعلام اعطای جایزه نوبل ادبیات به این خواننده و ترانه‌سرا منتشر شد.

از هفته گذشته که آکادمی نوبل خبر اعطای بالاترین جایزه ادبی جهان به «باب دیلن» خواننده و ترانه‌سرا را اعلام کرده تا کنون هیچ خبری از این خواننده نشده و حتی به تماس و ایمیل دبیر آکادمی نوبل پاسخ نداده است.

دنیوس در این مورد گفت:" تا کنون جواب‌های محبت‌آمیزی دریافت کرده‌ایم اما نمی‌دانیم باب دیلن کجاست".

شرایط به وجود آمده و عدم پاسخگویی باب دیلن حتی به تلفن برگزار کنندگان و تیم نوبل، این آکادمی را در وضعیت و موقعیت بغرنجی قرار داده است.

دبیر دائمی نوبل در ادامه افزود:"به اندازه کافی به آقای دیلن زنگ و ایمیل زده‌ایم و دیگر کافیست، من اصلا نگران نیستم و فکر می‌کنم که در مراسم اهدای جایزه نوبل حضور خواهد یافت".

هفته گذشته آکادمی نوبل، باب دیلن اسطوره 75 ساله موسیقی را به دلیل «خلق اصطلاحات و سبک جدید شعری در سنت ترانه‌سرایی آمریکا» شایسته دریافت جایزه نوبل ادبیات دانست.

با اعلام این خبر باب دیلن و جورج برنارد شا تنها دو انسانی هستند که توانسته‌اند جایزه اسکار و نوبل را ازآن خود کنند.

مراسم اهدای جایزه نوبل ادبیات در تاریخ دهم دسامبر به صورت رسمی در آکادمی نوبل در سوئد به باب دیلن اهدا خواهد شد. اسوتلانا الکسیه‌ویچ سال گذشته چهاردهمین زنی بود که مفتخر به دریافت نوبل ادبیات شد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131