اولین موسیقی کامپیوتری پس از ۶۰ سال بازسازی شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1782

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اولین موسیقی کامپیوتری پس از ۶۰ سال بازسازی شد

اولین موسیقی کامپیوتری پس از ۶۰ سال بازسازی شد
اولین موسیقی کامپیوتری پس از ۶۰ سال بازسازی شد

محققان اولین قطعه موسیقی ساخته شده بوسیله کامپیوتر را که در سال ۱۹۵۱ توسط دانشمند «الن تورینگ» ساخته شده بود را ترمیم کردند.

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، محققان نیوزیلندی اولین قطعه موسیقی ساخته شده توسط کامپیوتر را که در سال 1951 توسط الن تورینگ دانشمند کامپیوتر ساخته شده بود را ترمیم و بازسازی کردند.

محققان دانشگاه کانتربری شهر کریس‌چرچ گفتند الن تورینگ علاوه بر اینکه پدر کامپیوتر است و کسی بود که در جنگ دوم جهانی رمز آنیگمای آلمان نازی را شکست، در زمینه موسیقی نیز نوآوری کرده است.

وی از دهه چهل میلادی پیشگام تبدیل کامپیوتر به صدای آلات موسیقی بود که در سطح وسیعی گسترده شد.

این قطعه موسیقی 65 سال پیش توسط شبکه بی‌بی‌سی در آزمایشگاه ماشین‌های کامپیوتری در منچستر انگلستان خلق شد. این ماشین کامپیوتری برای خلق سه ملودی «خدا پادشاه را حفظ کند» «به‌به بلک شیپ» و «سویینگ گلن میلر» به کار گرفته شد اما در آن زمان هنگامیکه پروفسور جک کوپلند و جیسون لانگ آهنگساز دیسک استاتی 12 اینچی را امتحان کردند متوجه شدند که این لوح محتوی موسیقی کاملا دیستورد است و موسیقی آن قابل شنیدن نیست زیرا فرکانس‌های ضبط دقیق نبودند تا اینکه پس از بیش از 6 دهه دانشمندان نیوزیلندی با ترمیم این دیسک توانستند برای اولین بار موسیقی ضبط شده بر روی آن را بشنوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131